Schody w domu

Schody są niezwykle istotnym elementem konstrukcyjnym każdego wnętrza. Dzięki nim można przejść na wyższy poziom lub na ganek, czy też zejść na dół. Jest bardzo wiele odmian schodów. Ich rodzaj uzależniony będzie od miejsca, w którym się znajdują. Inaczej będą więc wyglądały schody wewnętrzne, a odmiennie zewnętrzne, gdyż jedne i drugie spełniają rozmaite funkcje.


Schody drewniane marki ZLEM
Schody na pewno muszą posiadać walory funkcjonalne, czyli być wygodne, niezagrażające zdrowiu i praktyczne. Ponadto jest jednak też drugi aspekt. Schody będące częścią wnętrza, są elementem jego wystroju. Muszą więc być dopasowane do reszty wyposażenia, jak również do specyfiki i stylistyki pomieszczenia. Tak samo jak wszystkie pozostałe elementy wykończenia i wystroju, schody także odzwierciedlać gust i smak właściciela czy domowników.

Typy schodów

Schody bywają zrobione z różnych tworzyw. Jeśli są to schody metalowe, w większości przypadków będą zrobione z drewna. Jest ono bowiem na tyle wszechstronnym i różnorodnym surowcem, że z łatwością dopasuje się do każdego pomieszczenia i będzie właściwie spełniać swoje funkcje. Drewno różnicuje się ze względu na jego stopień twardości. Niektóre rodzaje są niezwykle wytrzymałe i odporne, można więc być pewnym, że wytwory będą służyły przez długi czas, utrzymując poziom bezpieczeństwa. Schody spiralne na zewnątrz z kolei najczęściej są z betonu. W większości przypadków prowadzą na ganek. producent (zobacz schody producent) można również podzielić ze względu na formę. W niektórych pomieszczeniach widuje się producent (zobacz schody drewniane jesion) kręcone. Czasami wymusza to układ pomieszczenia, jednak zwykle wybierane są ze względu na walory estetyczne. Schody mogą mieć również kształt litery U lub być ustawione równolegle.


Zakup schodów

schody zabiegowe
Na rynku obecnie działa wielka liczba firm produkujących schody. Oferują oni gotowe produkty lub wykonanie ich na wymiar. Pierwsze rozwiązanie jest z pewnością mniej kosztowne, drugie natomiast umożliwia korzystniejsze zagospodarowanie miejsca. W sytuacji schodów na wymiar wszystko jest bowiem dokładnie wyliczone, a powstający projekt dokładnie dobrany do danego mieszkania. Ceny są zróżnicowane. Przykładowo schody drewniane, coraz chętniej wybierane, tworzone są w bardzo wielu miejscach w kraju.
Podpatrzone na: http://www.sd.com.pl/
20/11/09, 16:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.