Co wziąć w góry

Niedługo ciepłe dni, a więc doskonała pora, by urwać się z roboty i wyjechać na zbawienny urlop. Dni świąteczne w maju w tym roku będą pogodne, warto więc już dzisiaj zaplanować sobie urlop. Niestety, na kilkadziesiąt dni przed majem raczej ciężko odnaleźć wolne noclegi. Jednak istnieje rozwiązanie sytuacji – czemu by nie udać się pod namiot? Lub na włóczęgę po wyżynach, z pobytami w schroniskach? Jeśli odpowiada ci taka opcja, powinieneś teraz wybrać się do fachowego sklepu, żeby zamówić odpowiednie akcesoria turystyczne.

Tatry
Oto katalog przedmiotów, które należy mieć ze sobą, gdy wyruszasz w góry:

Plecaki turystyczne – jest to element wyposażenia, na zakup którego nie wolno skąpić kasy. Najkorzystniej jest kupić plecak renomowanej marki, gdyż daje to pewność, że nie rozleci się on po paru wycieczkach. Obok wielkości plecaka zwróć uwagę na komfort zakładania. Plecaki turystyczne trzeba zawsze przed kupnem próbnie zakładać! Szybkość wędrowania z plecakiem jest kluczowa dla każdego wędrowca. Dla turystów: polecany marmot.

Dobre trapery – były przypadki nierozsądnych wędrowców, którzy wspinali się po szczytach w japonkach. Nie powtarzaj ich błędu, kup komfortowe i mocne obuwie, zaprojektowane na górskie drogi.

Namiot biwakowy – trzeba mieć taki, który jest zrobiony z mocnego surowca, który skutecznie osłania przed ciężkimi warunkami pogodowymi. Dobry namiot ma być też lekki, byś nie miał ambarasu z wnoszeniem go pod górę.

Zobacz również

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Poniedziałek, wtorek, środa i tak co tydzień trwa wielkie odliczanie do weekendu. A kiedy zbliża się piątek, można spokojnie zacząć planować, jak wykorzystać te dwa dni wolne od stresu, pracy i codziennych obowiązków. Wiosną jest mnóstwo możliwości by spędzić weekend aktywnie, najlepiej na świeżym powietrzu z najbliższymi. I wcale nie trzeba jechać gdzieś daleko by ten czas dobrze wykorzystać. Korzystną ofertą może być spływ kajakowy.


Śpiwór – wykonany z solidnego i ciepłego sukna. Musi zapewnić ci ciepło, gdy będziesz noclegował na nagiej ziemi.

Busola – w górach smartfon z Google Maps za wiele ci nie pomoże. Zamów dokładne mapy okolicy, w której będziesz wędrował oraz funkcjonalny kompas. Zobacz: .

Zapasowa bateria do smartfona - praktyczna rzecz, która potrafi uratować życie. W swoim smartfonie wyłącz dodatki, które wyczerpują baterię i nie zapomnij wklepać ważnych numerów do ratowników.

Termos – herbata w czasie trasy po górach to cudowna rzecz.

Zaciekawił Cię nasz dobry wpis? Pragniesz zobaczyć jego merytoryczne źródło (https://www.tomaszpurwin.pl/)? Zatem chcielibyśmy zaproponować Ci zweryfikowanie następnej witryny.

Napitki możesz uzupełniać w schroniskach.
Redaktor: Michał Długokęcki
23/08/04, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.