Koniec ze zwykłymi papierosami, czas na elektroniczne

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Od pewnego czasu wprowadzono w naszym kraju zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych. Lokale gastronomiczne, kawiarnie i puby stały się miejscami bez dymu papierosowego. To doskonałe wyjście. Da się nareszcie wybrać wieczorem do pubu i wrócić do domu w ubraniu, które nie będzie przesiąknięte dymem. Możemy spokojnie posiedzieć i spędzić czas z przyjaciółmi bez konieczności nieustannego rozgarniania zawieszonych w pomieszczeniu smug. Naturalnie, w dużej ilości restauracji działają sale dla palaczy, więc nie powinni oni czuć się w żaden sposób dotknięci wprowadzonym ograniczeniem. Część palaczy z pewnością z powodu wspomnianego zakazu zadecydowała o skończeniu z nałogiem. Pomocny być w tej sytuacji może e-papieros.

Pod tą nazwą skrywa się niewielkie urządzenie elektroniczne, które zastąpić ma normalne papierosy. Oczywiście jest ich już wiele rodzajów, można dokupić do nich specjalne preparaty które nadają smak, a także dostarczające nikotynę terapeutyczną. Taki papieros może mieć różne „moce”, w zależności od tego jaki płyn do niego zakupimy. Istnieją takie zupełnie bez zawartości nikotyny, aż po takie z większą jej porcją.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Tego typu urządzenie oczywiście jest wielorazowego użytku. Można używać papierosa wielokrotnie. Ponieważ to urządzenie elektroniczne trzeba doładowywać jego akumulatorek, dolewać płynu a czasem wymieniać różnego rodzaju elementy na nowe, gdyż po prostu się zużywają.

Elektroniczny papieros nie wytwarza dymu, ponieważ nic się w nim nie pali, tylko użytkownik inhaluje się odpowiednią mieszanką. W związku z tym nie wprowadzono zakazu użytkowania go na przykład w restauracjach. Mimo, że samo urządzenie jest dość drogie, to jednak korzystanie z niego jest zdecydowanie tańsze niż codzienny zakup zwykłych papierosów, których ceny dotarły już do prawie piętnastu złotych za pudełko.

Zobacz również

E-papieros – niemożliwy wynalazek

Elektroniczny papieros to jeden z ciekawszych technologicznych propozycji XX wieku. Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu pomysłodawca e-papierosa mógłby zostać uznany za nieszkodliwego szaleńca, dziś jego patent cieszy się popularnością. Na czym polega innowacyjność tego odkrycia? Głównie na większej liczbie korzyści, niż strat. Standardowy papieros, oprócz nikotyny, zawiera ponad 200 związków chemicznych, z których każda wpływa negatywnie na stan naszego zdrowia.


Standardowe papierosy prawdopodobnie nigdy całkiem nie wypadną z obiegu, jednakże jeżeli pragniemy zrobić coś dla własnego zdrowa i nie uprzykrzać paleniem funkcjonowania otoczeniu powinniśmy zdecydować się na zakup e-papierosa. Z pewnością nie będziemy żałować takiej decyzji, a być może uda nam się zupełnie porzucić nałóg.
23/09/07, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.