Wynajem autokarów i inne usługi transportowe

Planując wakacje, można ominąć biura podróży i samemu zorganizować wypad dla jakiejś liczby ludzi. Jest to dobra opcja, szczególnie gdy lubimy swobodę przemieszczania się i nie lubimy być ograniczani przez z góry ustalone schematy turnusów. Poza tym mamy możliwość zabrać w tej sytuacji ze sobą tylko przyjaciół, nie wystawiając się na sąsiedztwo nieznanych osób. Czym kierować się, wybierając firmę przewozową?
Znaleźć firmę przewozową jest banalnie łatwo. Jeżeli żyjemy np. w grodzie króla Kraka, trzeba tylko do Google wpisać „wynajem busów Kraków” albo (czytaj w serwisie) „wynajem autokarów Kraków”, w zależności jaki samochód planujemy wynająć. Stron z pewnością dostaniemy całą masę. Teraz czas, by dokonać właściwego wyboru.

Decydujmy się na przedsiębiorstwa, które budzą ufność. Na wrażeniu nie powinno się poprzestać. Należy sprawdzić, czy pojazdy posiadają aktualne przeglądy. Zawsze przed podróżą mamy prawo zadzwonić na policję, by dokładnie sprawdziła sprawność busu. Kluczowy też jest kwestia obsługi - czy liczba kierowców została wyznaczona do czasu podróży, czy zapewniono im czas na przerwy. Ważne, czy firma dba o swoich pracowników i nie omija prawa. Kierowcy powinni mieć pieniądze na nocleg i jedzenie. Skontrolujmy to samodzielnie, rozmawiając| przed drogą z pracownikami, którym zawierzymy swoje bezpieczeństwo na trasie.


Wyświetl większą mapę


Zobacz również

Nie tylko Zakopane

O ile myślisz o wycieczce w Tatry, zastanów się, czy nie warto zobaczyć inne miejsce niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Kraina Tatr ma w sobie sporo ciekawych miejsc, które są rzadziej odwiedzane przez Polaków. Klasycznym przykładem jest urocza Białka Tatrzańska, która leży zaledwie dwie dziesiątki kilometrów od Stolicy Tatr. Jest to cicha i mała miejscowość turystyczna, która oferuje wiele atrakcji dla przyjezdnych.
Na swoim życiu i zdrowiu nie wolno oszczędzać. To naczelna reguła, jaką trzeba respektować, planując podróż ze znajomymi. Sprawdźmy zawsze całość dokładnie, nie pozwalając się przyciągnąć przez dziwnie nieduży koszt. O ocenę przewoźnika warto popytać znajomych albo przeszukać fora internetowe. To także pewna pomoc. Szerokiej drogi!
Redaktor: M.G.
18/07/12, 03:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.