Czas na wiosenny remont

Jeżeli widząc ściany w naszym domu, chcemy uciec jak najprędzej, to czas najwyższy na porządny remont. Wiosna to idealny czas na odświeżenie mieszkania. Możemy poczynić od razu ogromne zmiany, położyć inne panele i od nowa zaaranżować nasze cztery kąty, lecz niekiedy trzeba tylko odświeżyć ściany. W jednym i drugim przypadku będzie to wielkie zamieszanie oraz koszty. Warto więc odpowiednio się do tego przygotować.


Zanim rzucimy się do dzikich zakupów, zróbmy szczegółową listę artykułów, które nam są rzeczywiście niezbędne. Zastanówmy się także, jak ma się prezentować nasze mieszkanie i jaki rezultat pragniemy uzyskać. Można zrobić użytek z profesjonalnych programów internetowych, które pomogą nam zweryfikować, który odcień będzie się nadawał do naszych pomieszczeń. Gdy już znajdziemy się w markecie, spytajmy sprzedawcę, którą farbę należy wziąć. Doskonałym rozwiązaniem będzie na pewno farba zmywalna. Przyda się ona zwłaszcza, jeśli w domu są małe dzieci. Wiemy przecież dobrze, iż nasze pociechy lubią pozostawiać ślady rąk właśnie na ścianach. Trzeba także mieć pojęcie o kilku prostych regułach kolorystycznych. Nie zapominajmy, że ciemne barwy zmniejszą nam optycznie wnętrze. Z kolei chłodne sprawią, iż pokój się „poszerzy”.

Kiedy mamy już za sobą wybór upragnionego koloru, trzeba kupić pozostałe akcesoria malarskie. drabiny aluminiowe to sprzęt, który okaże się pomocny również przy innych okazjach, należy zatem zaopatrzyć się w dobrą i sprawdzoną markę. W końcu od tego, jaka będzie drabina, może zależeć nasze zdrowie. Nie kierujmy się zatem tylko ceną, ponieważ nasze życie jest najważniejsze.
Najwyższy czas na kupno wałka malarskiego, który może bardzo uprościć nam pracę. Zdecydujmy się na zakup szerokiego wałka, jeżeli mamy do pomalowania duże powierzchnie. Do bardziej precyzyjnych prac przyda się pędzel. Ważne jest, aby nie kapała z niego farba (zobacz: farba strukturalna piasek pustyni) na posadzkę.


Przed malowaniem zabezpieczmy wszystkie przedmioty budowlaną folią. Pamiętajmy również o taśmach malarskich, które pomogą nam zabezpieczyć sufit. Każdy remont to ogromne zamieszanie. Przygotujmy się do tego odpowiednio, a wtedy praca pójdzie jak po maśle.
21/11/04, 13:50
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.