Autoklawy – czym są?

Od razu odpowiadamy na pytanie w tytule wpisu - autoklawy klasy b to urządzenia służące do oczyszczania różnych narzędzi medycznych. Przejdźmy teraz do nieciekawej przeszłości naszego świata, gdy w szpitalach nie działały jeszcze autoklawy medyczne. Należy zdawać sobie sprawę, że dawny człowiek żył króciutko. Statystyczny mieszkaniec starej Europy dożywał najczęściej 40 roku życia, seniorzy byli dużą rzadkością.
Mały Pacjent u dentysty
Oczywiście wielkie znaczenie miały tu trwające niemalże nieustannie wojny, które były źródłem tysięcy śmierci. A ludzie padali w wojnach głównie dlatego, że nie umiano prawidłowo zajmować się ranami. Nie słyszano o zarazkach. Wszelkie narzędzia lekarskie, które teraz myją autoklawy medyczne, były brudne. Do ran wdawała się gangrena, winowajczyni strasznej śmierci w bólach.

Zobacz również

Dyskusje o lekarzach w internecie

W chwili, gdy planujemy pójść do lekarza, a w szczególności tego, który przyjmuje prywatnie należy poczytać o nim opinie. Wiadomo przecież, że Współcześnie służba zdrowie nie za dobrze prosperuje.


Gdy nie istniały autoklawy medyczne, niewiasty zazwyczaj umierały w czasie wydawania na świat potomka. Skala umieralności matek oraz niemowląt była wręcz porażająca. Wielka rewolucja w dziedzinie medycyny rozpoczęła się dopiero w 19. stuleciu, gdy to po raz pierwszy zobaczono mikroby. Przez kolejne dekady projektowano reguły odkażania akcesoriów lekarskich, które są w mocy do teraz. Praktycznym wynalazkiem stały się autoklawy medyczne, które sprawiły, że przestały się rozprzestrzeniać niebezpieczne dla życia mikroby, żyjące się na akcesoriach medycznych. Dzięki takim maszynom jak autoklawy (autoklawy) klasy b oczekiwana długość żywota przekroczyła osiemdziesiątkę.

Tego typu sprzęty są najpotrzebniejsze tam, gdzie jest największe zagrożenie transmisji mikrobów. Dlatego skuteczny autoklaw jest tak fundamentalnym urządzeniem. Jeśli dentyści łomża - - kliknij >- lomza.centrumdemed.pl/demed/stomatolog/ - nie wykorzystywaliby takich maszyn, mogłaby powstać epidemia zakażeń, przenoszonych z chorego na chorego. Oprócz tego pojawia się jeszcze sprawa przyziemna – kto by chciał trzymać w ustach sprzęt, który przed chwilą był w buzi innego człowieka?
20/03/13, 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.