Pora na coś nowego- kąt dla starszego dziecka

Gdy nasze maleństwo przychodzi na świat, zazwyczaj śpi w naszej sypialni. Rodzice są bardziej spokojni, jeśli wiedzą, że dzieciątko jest tuż obok nich. I w ten sposób, przygotowywany od dawna, pokój dla dzidziusia jest nieużywany. Piękne mebelki tylko się kurzą, a w łóżeczku urzędują lale. Ale taki stan rzeczy nie potrwa długo. Prędzej, czy później dzieciak wróci do swojego pokoju. A po jakimś czasie zdecydowanie zażąda wymiany dekoracji.
Dziecięcy pokój
Raczej nie wyobrażamy sobie, że nasze nastoletnie dziecko zechce sypiać w pokoju, gdzie ściany udekorowane są postaciami z bajek. W takim wieku jest to wręcz nieakceptowalne. Dlatego jeśli nasza pociecha jest już na pewnym etapie rozwoju, powinniśmy jej zapewnić właściwe warunki do życia.

Przede wszystkim, powinniśmy pomówić z dzieckiem, jaki chce mieć pokój. Nie starajmy się narzucać swojego zdania, gdyż w ten sposób można stracić bezpowrotnie jego zaufanie. Jeśli wizja dziecka jest akceptowalna, to możemy zacząć remont. Oczywiście, nie zawsze powinniśmy iść na ustępstwa. Jeżeli nastolatek życzy sobie pomalować wszystkie ściany na czarno i powiesić sobie nad łóżkiem kościotrupa, to kategorycznie trzeba odmówić. Ale już na przykład na plakaty ulubionego zespołu można spokojnie pozwolić.

Zobacz również

Czas na wiosenny remont

malowanie sufitu
W momencie kiedy patrząc na ściany w naszym domu, chcemy uciec jak najdalej, to najwyższa pora na wielki remont. Wiosna to najlepszy czas na malowanie mieszkania. Można zaplanować od razu ogromne zmiany, położyć nowe panele i jeszcze raz urządzić nasze gniazdko, ale niekiedy wystarczy jedynie odświeżyć ściany. W jednym i drugim przypadku będzie to wielkie zamieszanie a także wydatki. Należy zatem dobrze się do tego zabrać.


Przejdźmy się z dzieckiem do sklepu po meble. Ono również powinno wziąć udział w tym całym przedsięwzięciu. W wielu sklepach są już gotowe komplety do dziecinnego pokoju, jak również Dziecięce tapczany, czy łóżka.

Nie wystarcza Ci ten krótki tekst opublikowany w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej dywany z atestem do przedszkola w tym miejscu, przeczytasz tam podobne informacje.

Nie zapomnijmy, by kupić odpowiedni materac, po to aby zapewnić dziecku dobry i mocny sen. Zgódźmy się, aby wybrał wszystkie dekoracje.

Jesteś zdania, że niniejszy wpis jest absorbujący? Kliknij dodatkowo ten wciągający artykuł - to niezwykle cenne źródło informacji na opisywany temat.

To w końcu ono będzie w tym pokoju spędzać całe dnie, więc nawet jeśli coś nie za bardzo nam się spodobało, nie psujmy mu frajdy.

Jeśli pozwolimy naszemu dziecku czynnie uczestniczyć we wszystkich pracach, jak również podejmować decyzje, które dotyczą stylistyki wnętrza, z pewnością wpłynie to pozytywnie na jego rozwój. Nasza pociecha poczuje się doceniona. Będzie wiedzieć, że szanujemy jej zdanie, a to bez wątpienia opłaci się w przyszłości.
20/05/17, 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.