Pora na coś nowego- kąt dla starszego dziecka

Gdy nasze maleństwo przychodzi na świat, zazwyczaj śpi w naszej sypialni. Rodzice są bardziej spokojni, jeśli wiedzą, że dzieciątko jest tuż obok nich. I w ten sposób, przygotowywany od dawna, pokój dla dzidziusia jest nieużywany. Piękne mebelki tylko się kurzą, a w łóżeczku urzędują lale. Ale taki stan rzeczy nie potrwa długo. Prędzej, czy później dzieciak wróci do swojego pokoju. A po jakimś czasie zdecydowanie zażąda wymiany dekoracji.
Dziecięcy pokój
Raczej nie wyobrażamy sobie, że nasze nastoletnie dziecko zechce sypiać w pokoju, gdzie ściany udekorowane są postaciami z bajek. W takim wieku jest to wręcz nieakceptowalne. Dlatego jeśli nasza pociecha jest już (zobacz sprawdź stronę) na pewnym etapie rozwoju, powinniśmy jej zapewnić właściwe warunki do życia.

Przede wszystkim, powinniśmy pomówić z dzieckiem, jaki chce mieć pokój. Nie starajmy się narzucać swojego zdania, gdyż w ten sposób można stracić bezpowrotnie jego zaufanie. Jeśli wizja dziecka jest akceptowalna, to możemy zacząć remont. Oczywiście, nie zawsze powinniśmy iść na ustępstwa. Jeżeli nastolatek życzy sobie pomalować wszystkie ściany na czarno i powiesić sobie nad łóżkiem kościotrupa, to kategorycznie trzeba odmówić. Ale już na przykład na plakaty ulubionego zespołu można spokojnie pozwolić.

Zobacz również

Kreatywne kolorowani do drukowania

Dzieci, chłopcy i dziewczynki
Kolorowanki dla dzieci nie od dziś są typową formą bawienia się. Całe mnóstwo rodziców jednak zadaje pytanie czy ta forma spędzania wolnego czasu jest dla ich dzieci odpowiednia, czy wspomaga ich właściwy rozwój i wspiera naturalne metody uczenia się dzieci.


Przejdźmy się z dzieckiem do sklepu po meble. Ono również powinno wziąć udział w tym całym przedsięwzięciu. W wielu sklepach są już gotowe komplety do dziecinnego pokoju, jak również Dziecięce tapczany, czy łóżka. Nie zapomnijmy, by kupić odpowiedni materac, po to aby zapewnić dziecku dobry i mocny sen. Zgódźmy się, aby wybrał wszystkie dekoracje. To w końcu ono będzie w tym pokoju spędzać całe dnie, więc nawet jeśli coś nie za bardzo nam się spodobało, nie psujmy mu frajdy.

Jeśli pozwolimy naszemu dziecku czynnie uczestniczyć we wszystkich pracach, jak również podejmować decyzje, które dotyczą stylistyki wnętrza, z pewnością wpłynie to pozytywnie na jego rozwój. Nasza pociecha poczuje się doceniona. Będzie wiedzieć, że szanujemy jej zdanie, a to bez wątpienia opłaci się w przyszłości.
19/10/04, 07:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.