W jaki sposób bawić się z najmłodszym

Każdemu rodzicowi zależy na tym, żeby dziecko rozwijało się szybko i bez kłopotu. Uczymy maluchy pisać, czytania, liczyć, poruszać się w otoczeniu. Działamy na mnóstwo sposobów. Jednym z bardziej popularnych jest rozwijanie wyobraźni pociechy edukacyjnymi zabawkami. Jakie zabawki edukacyjne są obecnie chętnie kupowane? Jest kilka, część z nich z pewnością pamiętamy z własnego dzieciństwa.

Zobacz również

Edukacyjne kolorowanki dla dzieci

Kredki, przybory szkolne
Kolorowanki online nie od dziś są popularną formą spędzania czasu. Wielu rodziców jednak zastanawia się czy ta forma spędzania wolnego czasu jest dla ich maluchów właściwa, czy wspomaga ich właściwy rozwój i wspiera naturalne mechanizmy nauki dzieci.


zabawki edukacyjne dla dzieci
Na początek lalki szmaciane. Większość z nas je miało. Tego rodzaju lalki są zdecydowanie lepsze niż takie wytwarzane z plastiku czy sztucznych tworzyw głównie dlatego, że nie są twarde i nawet małe dziecko nie zrobi sobie nimi krzywdy.

Nie możesz się doczekać następnych interesujących wpisów na ten temat? Mamy do Ciebie dobrą nowinę - kliknij pościel z satyno bawełny 160x200 w ten link i rozkoszuj się lekturą.

Kolejny plus – można używać ich do rozwijania wyobraźni. Zaproponujmy dziecku aby opowiedziało historię tej postaci. Lalka może być dowolną postacią – księżniczką, nauczycielką, mamą. Jeżeli mamy zdolności manualne możemy uszyć jej ubranka według tego co o postaci opowie nam maluch.

Kolejna niezwykle popularna zabawka to wszelkiego rodzaju gry memory, czyli gry pamięciowe. Najczęściej to komplet kartoników z różnymi wizerunkami. Każdy obrazek narysowany jest dwa razy a zadanie polega na zebraniu par. Gra wymaga zapamiętywania w którym miejscu leży kartonik z którym rysunkiem i bardzo pomaga w rozwoju. To również wspaniały sposób na rodzinne spędzenie kilku godzin, na przykład kiedy leje deszcz (więcej o grach).

Furorę od jakiegoś czasu robią klocki magnetyczne. Budowle z nich ustawione trudniej zburzyć, niż takie ze zwykłych klocków, właśnie przez to, że mają wbudowane magnesy. Możemy tworzyć z nich wielopoziomowe konstrukcje. Najczęściej do kompletu klocków dodany jest obrazek przedstawiający to, co można z nich skonstruować. Klocków jest mnóstwo rodzajów. Od dużych dla malutkich dzieci, po mniejsze dla już podrośniętych – sześcio-, siedmioletnich.

Także dla większych dzieciaków przeznaczone są zabawki edukacyjne na Wspomagają rozwój widzenia przestrzennego, oraz wykształcają inne umiejętności na przykład ocenę odległości, szybkości itp. Konieczne są także pewnego rodzaju zdolności manualne, aby obsłużyć pilota (czytaj tu).

Jeśli odpowiednio zachęcimy dziecko i będziemy poświęcać czas na zabawę z nim, tak na dobrą sprawę każda zabawka może być edukacyjna. Nawet zwykły kijek może się sprawdzić w tej roli. Wszystko zależne jest wyłącznie od naszej inwencji.
18/11/22, 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.