Zegarek – niezbędny dodatek

Sporo osób, które odznaczają się zgubnym idealizmem, twierdzi że człowiek ma być postrzegany przez pryzmat wnętrza, a nie wyglądu. To bardzo szlachetne spostrzeżenie, jednak codzienność jest zupełnie różna.
Każdego dnia spotykamy dużo ludzi i każdego z nich oceniany po wyglądzie – urodzie, ubraniach i detalach. Na dodatek na ocenianie ma wpływ wiele przesłanek umysłowych, takich jak stereotypy czy wyrobione schematy indywidualne.

Szalenie ważne jest to, co się zakłada. O ile ktoś twierdzi inaczej, niech imaginuje sobie, że natyka się na kogoś, kto ma na sobie skarpetki do klapek. A potem natyka się na ludzi, którzy założyli gustowne buty i eleganckie zegarki Swatch. Różnica w percepcji istnieje zawsze.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź link opublikowane pod tym linkiem, znajdują się tam inne wiadomości, które Cię zainteresują.

Tak czy owak, powinno się oczywiście każdego traktować z godnością, niezależnie od prezencji. To nie przekreśla twardego faktu, że prezencja ma olbrzymie znaczenie – zwyczajnie należy próbować nie dać się zdominować pierwszemu wrażeniu.

Zobacz również

Szycie na maszynie

Maszyna do szycia
Wiele z nas na pewno pamięta jeszcze czasy, gdy w każdym mieszkaniu miała swoje miejsce maszyna do szycia. Sklepy odzieżowe nie oferowały nic ładnego, zazwyczaj jeden wzór spódnicy i bluzki i gdy kobieta chciała być modnie i efektownie ubrana musiała brać sprawy w swoje ręce – dosłownie. Nasze mamy i babcie umiały świetnie posługiwać się maszyną do szycia i potrafiły zaprojektować czasami takie cudeńka, że dziś chętnie same je wkładamy.


Teraz zajmijmy się wspomnianymi wcześniej dodatkami. Taki akcesoriami są chociażby kolczyki, zegarki męskie, zegarki damskie, spinki itd.. Wydaje się, że są one nieistotne biorąc pod uwagę wielkość, jednak to błąd. To właśnie z tej przyczyny eleganckie zegarki męskie znanych firm są tak kosztowne – wystawiają materialne świadectwo klasy człowieka. Można postawić zatem tezę, że spore pieniądze, jakie trzeba wyłożyć na ekskluzywne zegarki damskie i dla panów, to pokłosie ich oddziaływania na drugiego człowieka.

Nie ociągaj się - jeżeli spodobał Ci się nasz wpis, to do sprawdzenia (https://north.pl/baza-porad/) są też inne treści na witrynie, która znajduje się pod wskazanym linkiem.

Niestety, jest też tutaj pewien mankament. Nie każdy umie trafnie rozpoznać, że ten zegarek naprawdę jest kosztowny.
Może to być przecież doskonała podróbka z internetu. Z tej przyczyny ten, kto nosi najdroższe zegarki męskie zazwyczaj pragnie, by ten nabytek mówił o jego pozycji osobom, które znają się na rzeczy. Ludzie na ulicy raczej nie zwrócą uwagi na piękne zegarki Swatch, jednak współpracownik, który sam nabył sobie dobry zegarek, już z pewnością na to spojrzy.
19/12/01, 07:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.