Sport to zdrowie - kup sobie rower!

Jest dużo korzyści z korzystania z roweru. Bardzo istotne jest to, że wybierając poruszanie się za pomocą roweru zamiast korzystania z samochodu, w pewnym sensie dba się o środowisko naturalne, zmniejszając emisję groźnych substancji w postaci spalin.
Ten kontekst ekologiczny jest ostatnio często poruszany, tak samo jak dużo pozostałych kwestii łączących się z ekologią i ochroną środowiska. Oprócz tego korzystanie z roweru pozwala na wyrobienie i utrzymanie formy na wysokim poziomie. Jazda na rowerze rozwija różne partie mięśni i generalnie wpływa korzystnie na ludzki organizm. Stanowi także dobrą rozrywkę i metodę spędzania wolnego czasu. Pozwala się odprężyć i odpocząć przy jednoczesnym wysiłku fizycznym.

Odmiany rowerów

Istnieje wiele odmian rowerów. Ich budowa (styropapa) uzależniona jest głównie od wykorzystania, a więc od wybieranych tras oraz rodzaju nawierzchni. Rowery górskie, jak sama ich nazwa podpowiada, przeznaczone są do poruszania się na trasach raczej trudnych, z dużą liczbą wzniesień. Sprzęt ten jest jedną z, bardziej odpornych odmian. Innym typem są rowery miejskie przeznaczone do poruszania się w obrębie dużych miast. W tego typu rowerach nacisk kładzie się przede wszystkim na komfort. Dlatego rowery miejskie są zwykle wyposażone w bagażnik lub koszyk, gdzie można na przykład przewozić torebkę. Występują również rowery turystyczne, odmiana skierowana do bardziej wymagających odbiorców. Rowery te przeznaczone są na długie dystanse, na przykład z jednego kraju do innego. Jednym z najbardziej znanych producentów rowerów na polskim rynku jest firma Kross, produkująca rozmaite typy rowerów.

Naprawa sprzętu rowerowego

Jak każdy inny sprzęt, także rowery niekiedy ulegają awariom. Powstają one z różnych przyczyn; niekiedy w wyniku wypadku, nieprawidłowego wykorzystywania i tak dalej. W takich sytuacjach potrzebne są serwisy rowerowe. Wiodące firmy rowerowe dysponują swoimi serwisami autoryzowanymi, które do napraw stosują oryginalne części rowerowe. Istnieją też serwisy nieautoryzowane, których jest bardzo dużo. Czasami połączone są z serwisami samochodów.


Zobacz również

Wakenboard powoli zyskuje coraz więcej fanów

Morze, Mielno
Wakeboard jest kombinacją snowboardingu, surfingu oraz nart wodnych. Każdy z fanów wspomnianych dyscyplin powinien więc podjąć próbę swoich sił na wyciągu wakeboardingowym, a na pewno nie będzie rozczarowany.
17/10/31, 10:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.