Na wakacje Zostań w kraju

Dokąd wybierasz się na urlop? Do ciepłych krajów? A może nęcą cię sąsiednia Słowacja, atrakcje w Pradze? A czy znasz już dobrze, czytelniku, swoją ojczyznę?

Tak wielu mieszkańców Polski uwielbia jeździć za granicę, nie odkrywając wcześniej dogłębnie, jakie są urokliwe atrakcje turystyczne w Polsce. A przecież można mieć wakacje taniej i lepiej, zamiast wydawać fortunę na bilet lotniczy do Maroka czy Tunezji. Polska może nie wyróżnia się wielką powierzchnią, jednak atrakcje turystyczne w Polsce są cudowne i zazwyczaj pomijane przez urlopowiczów.
Gdy spytać kogoś o Atrakcje (więcej tutaj) turystyczne w Polsce, bez wątpienia wymieni Kraków, Zakopane i jakąś nadmorską miejscowość. Mało respondentów powie coś o takich malowniczych rejonach jak np. Beskid Wyspowy, lasy w zachodniopomorskim oraz Góry Świętokrzyskie.

Jeśli chodzi o atrakcje (zajrzyj koniecznie) turystyczne w Polsce, mieszkaniec naszego kraju zwykłe wybiera się w popularne miejsce, które są systematycznie zadeptywane przez turystów i przez to przeistaczają się w ohydne miejsca. W często odwiedzanych miejscowościach rozkwitł handel badziewiem, zagłusza spokój głośna muzyka oraz zapach smażonej kiełbasy.


Zobacz również

Najciekawsze pomysły na czas wolny

Odpręż i zrelaksuj swoje ciało
Słońce grzeje co raz silniej, najwyższy czas pomyśleć o urlopie w tym roku. Rzecz jasna, jeśli pragnęliśmy udać się w jakieś popularne miejsce, należało zabukować bilety jeszcze w zimie. Wbrew obiegowej opinii, mnóstwo rodaków jeździ na rodzinne wczasy, dlatego jeśli jeszcze nie zdecydowaliśmy się na nic, możemy mieć problem z noclegami.


A przecież są atrakcje turystyczne w Polsce, o których wiedzą wyłącznie ci podróżnicy, którzy cechują się ciekawością. I tacy, którzy nie podążają za prostackimi modami, tylko wybierają zakątki piękne i nieuczęszczane. Po co wybierac się do Zakopanego, skoro w pobliżu znajduje się pięknie położona Mszana Dolna? Po co opalać w tłumie na głównej plaży w Rewalu, zasłaniając uszy przed hałaśliwą „muzyką” z barów, skoro można wybrać się na wycieczkę na jedną z wielu polskich dzikich plaż? Atrakcje turystyczne w Polsce to skarbnica inspiracji. Internauto, uwierz, że widoki, spokój i harmonia są na wyciągnięcie ręki – wystarczy zamówić dobry przewodnik i znaleźć miejsca w Polsce, których jeszcze nie znasz. Za nieduże środki spędzisz naprawdę miłe wakacje, daleko od hałasu miast i popularnych kurortów.
17/09/05, 16:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.