Czym różni się światło LED od tradycyjnego

Oświetlenie energooszczędne jest raczej codziennością, jednak mało wiemy jeszcze o ledowych żarówkach. Warto zainwestować w tego typu oświetlenie? Ostatnio w sklepach można kupić żarówki LED i jeszcze są prawdziwym hitem. Ich cena jednak jest znacznie wyższa niż normalnych żarówek, więc ostrożnie traktujemy zakupy. Nie da się jednak ukryć, że świetlówki LED obniżają zużycie prądu nawet o 90%.


lampki
Zalety ledowego oświetlenia

Oszczędność – związana jest również z tym, że żarówki ledowe są oszczędne przy wyłączaniu i włączaniu. Starszej generacji żarówki,włączając się potrzebują wyjątkowo bardzo dużą dawkę prądu – LED nie posiada takiej usterki.

Jeżeli potrzebujesz analogicznych informacji, co te opisane w tym wpisie, to w artykule (www.bmeters.pl/pl/cieplomierze/258/) opublikowanym tutaj na pewno je znajdziesz.

Istotne jest także to, że nowoczesny typ oświetlenia jest ekologiczny, też dlatego, że żarówki LED nie mają rtęci i są naprawdę długowieczne.

Kolory – następną dobrą cechą jest duża paleta kolorów światła, co ma duże znaczenie. Nie chodzi jednak o wielokolorowe żarówki, tutaj można wybierać w barwach białego światła i dopasować najlepiej ciepłe i żółte albo jasne, łagodne.

Małe żarówki – ledowe diody są naprawdę małych rozmiarów, stąd też bez problemu można je używać prawie wszędzie. Lampy ledowe są dzisiaj dostępne coraz szerzej, a rozmiar świetlówek nie ogranicza zupełnie ich kompozycji.


Długość działania– koszt lampy LED bardzo szybko się zwróci. Taka świetlówka może działać przynajmniej 100 tysięcy godzin, a pod koniec świeci słabo, więc nie straszy nagłym przepaleniem.

Jeśli zainteresował Cię opisywany tekst, to odnośnik do witryny (http://www.radca-filipski.pl/uslugi/prawo-pracy-olsztyn) pokieruje Cię do podobnych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

Typowe świetlówki mogą działać jedynie 3 tysiące godzin, więc różnica jest wyraźna.
Lampa z diodami Led

Bezpieczne oświetlenie – świetlówki ledowe nie rozgrzewają się jak typowe oświetlenie, więc nie wywołają pożaru.

Wiele rodzajów oświetlenia


Najnowsza technologia oświetlenia daje kolejne możliwości. Oprócznormalnych lamp i kinkietów, można wypróbować taśmy led, które łatwo zastosować w wąskich miejscach, a także formować z nich nietypowe kształty. Warto też w okresie świątecznym rozejrzeć się za ledowymi lampkami na choinkę, które mogą mieć nietypowe formy. Podświetlając znaczną salę, można też zastąpić normalne reflektory przez naświetlacz led. Opcji jest bardzo sporo, stąd nie bójmy się innowacyjnych pomysłów (strona www).
20/09/04, 14:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.