Różnorodne lampy w naszym ogrodzie

lampa
Światło jest niezwykle ważnym czynnikiem dla ludzi i nie tylko. Podstawowe i najbardziej istotne jest światło dzienne, a zatem pochodzące od słońca. Kiedy jednak przychodzi ciemność, pojawia się potrzeba wprowadzenia oświetlenia sztucznego. Stosuje się więc różnego typu źródła światła. Ich typ uzależniony będzie od potrzeb, a w największym stopniu od tego, w jakim wnętrzu się znajdą. Koszty takich źródeł światła nie muszą być bardzo wygórowane. Tanie lampy wiszące dostać można w wielu punktach miasta. Należy mieć na uwadze jednak, że niska cena nie w każdym przypadku łączy się z dobrą jakością. Wybór pozostaje jednak kwestią gustu. Przykładem może być sytuacja, w której małemu dziecku bardzo spodoba się lampa z ulubioną postacią z bajki, która tak naprawdę nie jest dobrej jakości.

Oświetlenie w ogrodzie Ważnym elementem wszystkich chodników czy podjazdu powinno być specjalne oświetlenie. Nawet często przykładowo spotyka się jedną lampę przed domem, która wyposażona jest w czujnik ruchu. Rozwiązanie to jest o tyle dobre, że nie występuje strata energii, gdy w pobliżu nie ma ludzi. Stosunkowo często występujące jest też stosowanie źródeł światła ogrodowych , które są ładowane przez promienie słoneczne przez cały dzień. Z drugiej strony należy mieć świadomość że jeżeli słońce w dzień nie wyjdzie, to w nocy nie uda się uzyskać mocnego oświetlenia za pomocą lampy.

Oświetlenie w mieszkaniu Typ źródeł światła zależy od wnętrza. W pokoju używanym w formie gabinetu z pewnością będzie ogólne oświetlenie, a ponadto lampy biurowe i inne tego rodzaju akcesoria. W sypialni przydają się nocne lampki, dzięki którym można w nocy wyjść z łóżka lub sprawdzić godzinę i tak dalej. W pokoju dziecinnym mała lampka jest konieczna, ponieważ nierzadko małe dzieci obawiają się zasypiać w ciemności, i należy im taką lampkę zostawić do rana. W sypialni potrzeba światła w miarę stonowanego, chyba że z możliwością ściemniania. W kuchni natomiast zazwyczaj mieści się kilka różnych źródeł światła, stosuje się je zależnie od wykonywanego zadania. Jednym z nich może być tak zwane oświetlenie podszafkowe. lamp (na tej stronie)


Zobacz również

Przemyślenia dotyczące wyboru lamp w czterech kątach

Lampa na stoliku w kolorze drewna
Ciekawym projektem jest zrezygnowanie ze klasycznych rozwiązań – lampy można zakładać dosłownie wszędzie. Tak jest w przypadku takich nowoczesnych wynalazków, jak lampy podłogowe. Rozświetlanie pomieszczenia od dołu może ułatwić przemieszczanie się po otoczeniu. Lampy podłogowe mogą działac jako poboczne źródło światła. Gdy są zainstalowane, możesz nocą uruchomić parę lamp podłogowych, nie uruchamiając sufitowego oświetlenia. W ten sposób nie wyrwiesz ze snu wszystkich lokatorów. Niewielkie lampy podłogowe możesz zamontować też na schodach w domu – skutecznie zniweluje to ryzyko nocnego wypadku.
18/11/08, 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.