Budynki ze szkła

Od dwóch lat w Kalifornii budowana jest nowiutka siedziba światowego giganta technologicznego, marki Apple. Została wykreowana na papierze przy znacznym udziale nieżyjącego już ojca firmy, legendarnego Steve Jobsa. Projekt gigantycznego kompleksu pokazuje słabość genialnego wynalazcy do pewnego niezwykłego materiału. Budynek będzie miał w zasadzie wyłącznie ściany szklane.
Gigant miał być swego rodzaju opus magnum Jobsa, ale niestety zmarł on przed postawieniem projektu. Jego słabość do szkła była zauważalna już od dawna. Właśnie z tego powodu najlepszy wytwór firmy, iPhone, otrzymał elegancki ekran zrobiony z supermocnego szkła.

Zobacz również

Pomysły na nowy styl pomieszczenia

Dekorowanie mieszkania czy domu nie jest jedynie zabiegiem kosmetycznym. Z czasem kolory ścian wycierają i brudzą się, a pomieszczenie wygląda niezachęcająco. To wyraźny impuls do remontu i dobry pretekst do metamorfozy wystroju.


OKNOPLAST Kraków
Taką samą miłość do szkła da się ujrzeć także spoglądają na pionierski punkt handlowy Apple, leżący w Nowym Jorku. Szczególnie rzucają się w oczy nowoczesne daszki - pod tym linkiem - szklane i wielkie logo Apple nad frontowym wejściem. Co frapujące, design wnętrza sklepów marki na całym globie również jest zamysłem błyskotliwego Jobsa. Powiedział on, że mieszkania (więcej na temat) miejsca, w którym sprzedaje się towary jego firmy, jest kluczowy. Projekt ma oddawać charakter rzeczy, pasować do nich. Oprócz tego kluczowe jest również ustawienie asortymentu, które powoduje, że gość czuje się w sklepie dobrze, od razu odnajduje to, czego potrzebuje oraz ma uczucie pewnej harmonii. Można rzec, że Steve Jobs jako pierwszy manager w historii zauważył, jak fundamentalny jest projekt punktu handlowe i to, że design wnętrza musi korespondować z dostępnymi towarami. Dlatego też postawił na ściany szklane, sporo przestrzeni, prostotę designu i awangardowe wzornictwa. Tą drogą sam sklep stał się wytworem Apple, podobnym, jak iPad.

Ściany szklane dobrze sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie użytkowym. Jeżeli planujesz budowę tego typu budynku, weź przykład założyciela Apple i postaw na ten niezwykły materiał.
17/10/11, 10:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.