Dywan to... zdrowie!

Po długim okresie niełaski obserwujemy jak dywany triumfalnie powracają na salony Cichy, miękki Dywanowy Come Back ruszył na całym świecie. Tymczasem wykładziny i panele zdążyły już wyeliminować swojskie trzepaki z naszych podwórek. Podwórka zaś opustoszały dzięki komputerom i manii bezpieczeństwa, które skutecznie wygoniły stąd milusińskich.

Trzepaki były spoko Kiedyś podwórkowe zabawy i zbiórki koło trzepaka łączyły dzieciaki w różnym wieku, z różnych środowisk - dawały lekcję życia maminsynkom, rozwijały sprawność fizyczną i uczyły funkcjonowania w grupie. Obrażanie się i zdradzanie sekretów na długo eliminowało z podwórkowej społeczności. To wszystko było zdrowe i nikt nie miał na nic alergii. Teraz maluchy tyją bezpiecznie przy komputerach i tracą całą odporność, w każdym jej rozumieniu. Trochę szkoda.

SAMBA 5734 zielony


Dywany wracają w glorii …i też nie potrzebują już trzepaków - są środki i metody prania o wiele przyjemniejsze i bardziej skutecznie od upartego walenia trzepaczką. Zmieniły się też zapatrywania na kwestie zdrowotne. Moda dywanowa zniknęła i wróciła nie bez przyczyny, bo każdy na świecie trend ma swoje prawa - wracamy do nich nie tylko z tęsknoty za ciepłym, przytłumionym urokiem wnętrza, ale dlatego, że… zmieniły się poglądy na niektóre kwestie dotyczące alergii, zwłaszcza u dzieci.

Dywan KIDS 596 pink


Lepsze dla alergików Do tej pory przeważał pogląd, że przy rozpoznanej alergii na kurz i roztocza należy pozbyć się z domu dywanów. Od niedawna wręcz przeciwnie – nie tylko pozwala, ale wręcz zaleca się by umieszczać specjalne dywany dla dzieci z alergią na ruch i roztocza w ich sypialniach na jak największej powierzchni (!) zwłaszcza w zdiagnozowanej astmie, a nawet prewencyjnie.

Masz przekonanie, że taki tekst jest użyteczny? Jeżeli tak, to zobacz jeszcze ten wciągający artykuł (http://www.royalclinic.eu) - on również zwróci Twoją uwagę.

Eksperymenty przeprowadzone przez niemieckie stowarzyszenie do spraw alergii GAF pokazują, że zmniejsza się zapotrzebowanie na lekarstwa u alergików przebywających w pomieszczeniach pokrytych dywanem!

  Jak to wytłumaczyć? Okazuje się, że to, iż dywan zbiera kurz jest jego zaletą. Kurz powstaje w mieszkaniu zawsze bez względu na jego wystrój i musi się gdzieś podziać. Jeśli mamy dywan - osiada na dywanie, a jeśli dywanu nie ma - rozprasza się po całej powierzchni i unosi w powietrzu - co jest zdecydowanie bardziej przykre, zwłaszcza dla alergików.

Jeśli systematycznie go czyścimy i dość często pierzemy, dywan wyłapuje nam kurz, a nie oddaje. Przypuszczalnie poglądy na ten temat zmieniły się wraz ze zmianą nawyków, na bardziej higieniczne: dawniej dywany trzepano, jedynie sporadycznie prano, a i nie odkurzano zbyt często. Może po prostu zmieniły się potrzeby, odkurzacze, nawyki higieniczne i dywany mamy czystsze – stąd ta zmiana poglądów. Prawdopodobne? Raczej tak.

Zobacz również

Fototapety na ścianę cieszą się coraz większym powodzeniem

fototapety
Gdy posiadamy już własne wymarzone cztery kąty, to powinniśmy się zastanowić, co powinno się w nich znaleźć, by zrobiło się przytulnie oraz miło. Możliwości okazuje się być wiele, architekci ścigają się w podsuwaniu różnych wizji, a to spowoduje, że aranżacja wnętrz musi przebiegać stopniowo, po odpowiednim przeanalizowaniu wszelkich ofert i wzięciu tej, która najbardziej będzie nam odpowiadała.


Dywan Shaggy Splenor 7011 lila


Dywany górą?! Brzmi paradoksalnie, a jednak w pełni oddaje sytuację. Dywany nowoczesne, ekskluzywne bądź tradycyjne lub też bardzo miękkie dywany Shaggy, dobrane zgodnie z naszymi potrzebami, gustem i portfelem mogą bezpiecznie zdobić nasze mieszkania i pokoje dzieci.
Podpatrzone na: Ornamento
19/04/25, 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.