Do czego przydaje się śruba, obejma lub szakiel?

śruby
Szekla jest metalową klamrą w większości przypadków w kształcie symbolu U. Używana jest wszędzie tam gdzie należy błyskawicznie złączyć przykładowo liny. Ma ona przeróżne wykorzystania między innymi przy sprzęcie motorowodnym, w garażu, w warsztacie, ogólnie rzecz biorąc wszędzie tam gdzie mamy zamiar coś zaczepić, przywiesić czy zawiesić. Każda kupiona przez nas szekla musi posiadać stosowny atest. Często szekle - sprawdź ofertę - używane są na żaglówkach, czyli jednostkach pływających służących między innymi do celów wczasowych. Należy ona do tak określanych rezerwowych drobiazgów, które powinien mieć niejeden żeglarz w swej tak zwanej skrzynce bosmańskiej. Powinno być ich w zapasie troszeczkę więcej, albowiem co jakiś czas spadają do jeziora i topią się.

Obejma zaciskowa służy przykładowo do przymocowywania węży z grubej gumy. Też stosowana jest do rur wtenczas wykonana jest ze stali nierdzewnej. Zastosowanie stali nierdzewnej w dużym stopniu obniża masę obejmy i czyni ją znaczniej sprężystą. Jest ona wówczas o połowę lżejsza od standardowych obejm żeliwnych. Warto również pamiętać o tym, że stal nierdzewna nie ulega korozji. Dzięki temu śmiało może być wykorzystywana na zewnątrz, albowiem zmienne warunki klimatyczne nie mają na nią choćby minimalnego wpływu.

Zobacz również

Metal Kupno schodów do domu - na co zwrócić szczególną uwagę

Metal jest obecnie na topie materiałem, jaki służy nam do wykończeń pomieszczeń. Od rzeczy bardzo małych do tych całkiem rzucających się w oczy prezentuje się pięknie dając możliwość pomysłowych łączeń dekoracji. Oczywiście każda rzecz może być ozdobą, nawet to co spełnia zadanie wyposażenia. Dlatego trzeba przyjrzeć się szczegółowo projektom schodów ze stali, które nie tylko urzekają wyglądem, ale też zadziwiają swoją silną i trwałą konstrukcją.


śrubka
Śruby nierdzewne są gwarancją świetnej jakości oraz długowieczności. Zazwyczaj stosowane to śruby (http://www.fasteners.alkaz.pl/) A2 nazywane potocznie, jako właśnie nierdzewne oraz śruby A4 nazywane śrubami kwasoodpornymi. Te pierwsze wykorzystywane są na przykład do produkcji sprzętu gospodarstwa domowego. Te drugie są znaczniej odporne na korozję aniżeli pierwsze i stosuje się je przede wszystkim w przemyśle celulozowym a także w przemyśle spożywczym i okrętowym. Śruby różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim wielkością, kształtem główki oraz zakończeniem. Śruby nierdzewne wspaniale nadają się na zewnątrz, gdzie dominują zmienne warunki pogodowe. Nierdzewność takich śrub czy ogólnie stali uzyskuje się dzięki dodaniu do stali odpowiednich dodatków stopowych na przykład chromu. Dzięki temu stal nierdzewna może być wykorzystywana w środowisku agresywnym, jest ona odporna na znaczne temperatury i ma lśniący połysk.
Podpatrzone na: metfix.com.pl
Redaktor: S.S.
18/06/12, 13:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.