Stalowy mocarz

budowa
Do produkcji maszyn i urządzeń wykorzystywana jest stal trudnościeralna o ogromnej wytrzymałości oraz wysokim stopniu ścieralności i udarności. Blachy trudnościeralne mają zastosowanie podczas wytwarzania kontenerów i wywrotek, krawędzi roboczych maszyn do robót ziemnych, elementów maszyn górniczych i betoniarek, które najszybciej się zużywają, konstrukcji platform, jak również podajników, lejów i czerpaków koparek.

stalTaki materiał pozwala na nowoczesne, precyzyjne projektowanie oraz obniżenie masy produktów, dzięki czemu poprawia się ich efektywność energetyczną. Różne odmiany stali trudnościeralnej mają inne cechy w zależności od celu, w jakim są wykorzystywane. Dostępne są odmiany oferujące odporność na tarcie wzdłużne, używane na przykład w lemieszach i łyżkach koparek i ładowarek. Inne typy utwardzają się podvczas pracy i stosowane są w kopalniach, cementowniach czy kamieniołomach. Jeszcze inne, wytrzymałe na wysoką temperaturę, stosowane są w warunkach bardzo wysokiej ścieralności - hartowane w wodzie stosowane są do wytwarzania nożyc, pogłębiarek czy maszyn wykorzystywanych w rolnictwie. Blachy trudnościeralne aby sprostać wymogom rynku, powinny być również łatwe do spawania i łatwo obrabialne.

budowa
Stal trudnościeralna Hardox 600 może być cięta laserem, plazmą, palnikiem tlenowym lub strumieniem wodnym z elementami ciernymi. Blacha Hardox 600 uzyskuje swoje unikatowe właściwości dzięki zastosowania wieloetapowego procesu hartowania. Blachy te poddaje się kontroli topograficznej sprawdzającej ich płaskość. Wyniki tych analiz przechowywane są w hucie i mogą stanowić istotne źródło informacji dla producenta narzędzi ze stali trudnościeralnych, a także dla stosujących te narzędzia. cięcie (zobacz więcej info) cięcie (zobacz sprawdź ofertę)


Zobacz również

Klimatyzowanie pomieszczeń przemysłowych

elektrownia
W produkcji przemysłowej wykorzystuje się specjalistyczne przyrządy do utrzymania potrzebnych warunków klimatycznych, niejednokrotnie zatrudniając przy tym profesjonalne przedsiębiorstwa, których rola jest wybranie i montaż takich maszyn. Aspekty na które trzeba zwrócić szczególną uwagę to: temperatura i wilgotność powietrza. Każda działalność wymaga odmiennych warunków, jednak maszyny wykorzystywane do ich zachowania są zawsze takie same.
Redaktor: Arek
18/07/12, 10:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.