Ubikacja podtynkowa czy może wc wolnostojące

Zapytani, gdzie znajduje się najistotniejsze pomieszczenie w mieszkaniu, ludzie dają dwie odpowiedzi. Jedną z nich jest ma się rozumieć sypialnia – powinna być właściwie oświetlona, musi się dać ją bez kłopotu przewietrzyć, posiadać zachowaną kolorystykę, która pozwoli się łatwo zrelaksować, żadnych niepotrzebnych mebli, za to olbrzymie, komfortowe i zdrowe łóżko. No tak, w końcu to jest punkt, w którym człowiek odsuwa się od wszystkiego i wszystkich, wsłuchując się jedynie w pochrapywanie małżonki czy męża.

Jest jednakże miejsce, w którym człowiek rozluźnia znacznie silniejsze stresy, nie tylko psychiczne. Jest to... WC, czyli toaleta. Tron (czy macie świadomość, że „stolec” to był dawno temu właśnie tron?). Punkt, w którym człowiek odnajduje wytchnienie po dłuższym okresie nieprzerwanego, mocnego napięcia. Przestrzeń, w której słyszalny jest jedynie charakterystyczny pogłos i nic ponad to, chyba że ustawi się tam radio. Miejsce, w którym nagle zaczyna zajmować dowolna lektura: dość zostawić na wyciągnięcie ręki powieść o Muminkach, w domu pełnym dojrzałych osób, by nagle połapać się, że pojawiło się w niej kilka różnych zakładek.

Zobacz również

Nowoczesne lampy - żyrandole kryształowe, plafony, lampy stojące

Podwieszany sufit firmy Knauf
Aranżacja odświeżonego domu to prawdziwa zabawa. Szczegóły decydują o ostatecznym kształcie i tworzą klasę. Właściwe oświetlenie jest uwieńczeniem sukcesu. To niełatwe zadanie także dla profesjonalistów.


Miejsce tak istotne dla mieszkania, świadomości wspólnoty i bezpieczeństwa, musi być odpowiednio przygotowane do pełnienia narzuconej roli. Możliwości ustawień, wykończenia i funkcjonalności jest bez liku – miska WC może mieć mnóstwo kształtów i wielkości, w zależności od tego, jak została wykonana instalacja hydrauliczna i kanalizacyjna, kto będzie z niej korzystał, a także, z jakiego rodzaju tworzywa będzie zrobiona. Ogólna instalacja też może być różna: najgustowniejsza i najbardziej wygodna może być ubikacja podtynkowa, w której wypadku rezerwuar znajduje się w ścianie. Konfiguracja kompaktowa z kolei oferuje miskę z pojemnikiem na wodę przymocowanym do muszli tuż za plecami. Ważna dla wygody i niezawodności jest także deska sedesowa Dolomite to marka, jaka proponuje naprawdę szeroki przekrój doskonale wykonanych i ładnych rozwiązań w tej materii. No i aspekt estetyki: ceramika łazienkowa, wybór baterii łazienkowych, układu glazury, koloru terakoty... to wszystko, chociaż wydaje się nieco banalne, ma generalnie wpływ na stworzenie królestwa, w którym ten, kto aktualnie się znajduje, może liczyć na chwilę spokoju, zapomnienia, i...

Chcielibyśmy Cię zaprosić do równie ciekawych wpisów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij stronę cegła dekoracyjna na ścianę dekorian home i przeglądaj to, na co będziesz miał chęć.

skupienia.
22/06/09, 14:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.