Co zrobić z niebezpiecznymi odpadami?

Wytwarzamy ogromną ilość śmieci i w dodatku nie pamiętamy o segregacji. Dzień w dzień pozbywamy się niebezpiecznych odpadów, nie myśląc o tym zupełnie. Co możemy wiedzieć? Niebezpieczne śmieci to nie tylko azbest i to, co produkują fabryki. Wszystko, co zagraża środowisku zasługuje na to miano.

gazety
Człowiek często wyrzuca niebezpieczne śmieci. Termometry, żarówki, baterie i środki owadobójcze są groźne. Wliczyć w nie trzeba płyny do aut i oleje, a także opakowania po lakierach. Najczęściej usuwamy je do normalnych śmietników, mimo że potrzebują skomplikowanych procedur odbioru i utylizacji.

Zobacz również

Kupujemy akcesoria do naszej kuchni

Naczynia marki Silit z powłoką Silargan®
Mamy już meble kuchenne oraz sprzęt agd do naszego gniazdka, a teraz czas zastanowić się nad wyborem istotnych dla każdego wielbiciela smacznej kuchni akcesoriów kuchennych. W tym celu warto odwiedzić sklep, który oferuje ekskluzywny sprzęt AGD, by do naszej pięknej nowej kuchni zakupić wyposażenie, które nie tylko będzie estetyczne, ale okaże się praktyczne i trwałe w codziennym gotowaniu. Na pociechę dodajmy, że wybór tego typu akcesoriów jest dziś ogromny.


Gdzie wyrzucić termometr? Baterie nie są kłopotem. Obowiązkiem wszystkich sklepów, które je sprzedają, jest wprowadzenie specjalnych śmietników. Niektórzy po prostu o tym nie myślą i odruchowo wrzucają zużyte tonery gdynia akumulatorki do zwykłych śmieci . Tak samo jest z lekarstwami. Śmieci z apteczki rzadko lądują w koszu w aptece, zbierającej takie . Dokładnie ww aptece powinniśmy wyrzucić termometry z rtęcią i zużyte strzykawki (znajdź informacje).

Elektro odpady Miejsce starego telewizora zdecydowanie nie jest pod śmietnikiem przy bloku. Lodówka też nie znajdzie tam miejsca. Co jakiś czas organizowane są gromadne zbiórki tego typu odpadów. Huczny odbiór odpadów jest z reguły reklamowany, dlatego niełatwo go pominąć. Uczestnicy zamieniają nieprzydatny sprzęt AGD na drobiazg, organizowane są też kompetycje – wszystko po to, by nakłonić ludzi do „kulturalnego śmiecenia”. Dodatkowo gminy zapewniają miejsca, które zbierają niebezpieczne elektroodpady, bez opłat.

Wystarczy więc się odrobinę postarać i znaleźć taki punkt odbierający elektrośmieci. Można też wyrobić nawyk segregowania odpadów. Dzieci już w szkole znają zasady, jak oddzielać śmieci i czym jest recykling. Oferujemy odbiór odpadów. Najwyższy czas zaktualizować sobie informacje z przyrody i rozpocząć od oddzielania zużytych akumulatorów od reszty domowych śmieci.
Podpatrzone na:
18/06/22, 14:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.