Do jakich wnętrz pasują szklane schody?

W „Przedwiośniu” wątek o szklanych domach symbolizować miał dobrobyt i nowoczesność, które wynikały z zastosowania jako budulca kolorowego szkła. Możemy zatem stwierdzić, że przyszło nam żyć w szczęśliwych czasach, ponieważ szklane domy stały się rzeczywistością.
Zabudowy szklane to konstrukcje użytkowe które stosuje się w podobny sposób przy wykończeniach pomieszczeń mieszkalnych, a także biurowych. Fani współczesnego stylu mogą wykorzystać w swoich mieszkaniach szkło jako drzwi od szafy, ściany działowe albo drzwi wewnętrzne. Szkło używane w tego rodzaju celach może być specjalnie barwione albo mieć wzory. W dzisiejszym desingnie dąży się do tworzenia pomieszczeń przed wszystkim bardzo przestrzennych oraz nasłonecznionych. Szkło jest takim materiałem, który zezwala podzielić otoczenie zarazem optycznie jej nie pomniejszając.

Zobacz również

Sztuczne kwiaty mogą być ozdobą?

kwiaty12
Niektórzy uważają, że ozdoby ze sztucznych kwiatów są w złym guście. Nic bardziej mylnego. Nie mogą rywalizować z wdziękiem żywych, ale profesjonaliści przygotowują z nich wyjątkowe bukiety ślubne.


Oprócz możliwości zastosowania szkła wewnątrz budynków mieszkalnych, bardzo popularne są zewnętrzne zabudowy szklane - sprawdź propozycję -, czyli tzw. ogrody zimowe. Ogród zimowy to połączone między sobą ścianki i daszki - kliknij tutaj - szklane, tworzące przydomowe zimowe ogródki. Ci, których na to stać, nierzadko stawiają w środku basen. Przeważnie jednakże stanowi to miejsce, w którym wśród dużej liczbie roślin możemy zamieścić komplet wypoczynkowy oraz nasycać się chwilami wypoczynku o każdej porze roku. Konstrukcja ogrodu zimowego jest niezwykle solidna i przypomina szereg okien złączonych ze sobą szkieletem ram. Wnętrze przeważnie jest ocieplane, czasami za pomocą kominka. Dzięki utrzymującej się stabilnej temperaturze mamy możliwość uprawiać w środku nawet egzotyczne rośliny.

Odnośnie pomieszczeń biurowych szklane konstrukcje perfekcyjnie sprawdzają się do wydzielenia miejsc pracy. Szklane ścianki działowe dają możliwość stworzyć odrębne biura z naprawdę znacznej powierzchni. Ich dodatkowym atutem jest fakt, iż w przypadku wybrania właściwego rodzaju szkła i okuć wydzielone w taki sposób pomieszczenia mogą zadowalająco trzymać dźwięki. Dają zatem z jednej strony odrobinę pracowniczej prywatności, a drugiej dają możliwość pracodawcy przez przezroczyste szyby przypatrywać się pracy wszystkich swoich pracowników.
17/08/10, 22:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.