Jak wybrać odpowiednią domenę?

Liczba odsłon naszej strony w internecie często zależy w znaczącym stopniu także od jej adresu. Kiedy jest prosty do zapamiętania, powiązany z działką biznesu w której działamy i odpowiednio krótki, będziemy mieli spore szanse, że ewentualny użytkownik zapamięta informacje o domenie, nawet jeżeli nie otrzymał naszej wizytówki. A w dzisiejszych czasach naprawdę warto mieć porządną domenę!

Zazwyczaj przedsiębiorstwa wykorzystują darmowe domeny internetowe, z tego powodu, że nazwy przedsiębiorstw najczęściej są unikatowe. Oczywiście by zarejestrować taką domenę trzeba tak czy inaczej zwrócić się do firmy oferującej sprzedaż domen internetowych i dokonać „zakupu”. Zwykle bywa tak, że właściciele firm, lub pracownicy działu IT robią to samodzielnie. Jeśli jednak nie mamy pojęcia co to jest hosting stron www i w jaki sposób to wszystko działa, dobrze jest zlecić założenie i zaprojektowanie witryny internetowej firmie, która się w tego typu usługach specjalizuje.

Adres www to podstawa na naszej stronie
Firma ta być może zaleci nam uruchomienie serwisu internetowego na tak zwanej domenie generycznej. To nic innego jak adres internetowy zawierający słowa zwykle używane w języku. Przykładem domeny generycznej może być lub Taki adres zazwyczaj zawiera nazwę produktu, usługi, grupy itp. Tego typu domeny czasami osiągają niezwykle wysokie ceny, możemy się o tym przekonać, gdy rzucimy okiem na aukcje (zobacz nowy portal zakupowy) domen. Bywają tak drogie, ponieważ opierają się na najprostszych skojarzeniach. jeśli chcemy znaleźć nowy akumulator do samochodu właściwie automatycznie do głowy przychodzi nam, żeby wpisać adres

Zobacz również

Jaka będzie najtrafniejsza domena

domeny to podstawa w sieci web
Liczba użytkowników naszej strony w siei zazwyczaj jest zależne w znaczącym stopniu też od jej adresu. Kiedy będzie prosty do zapamiętania, związany z działką biznesu w której funkcjonujemy i dość krótki, mamy duże szanse, że potencjalny użytkownik ją zapamięta, nawet gdy nie otrzymał naszej wizytówki. Mamy wiele opcji przy wyborze domen - np. możemy wybrać darmowe domeny internetowe, lub kupić domeny z wybraną przez nas końcówką.


Jeżeli chcemy mieć stronę pod tego rodzaju adresem, a domena została już wykupiona, dobrze jest skontaktować się z jej nabywcą - być może będzie chciał ją sprzedać, szczególnie, jeżeli nie istnieje pod tym adresem żadna strona. Przyda się wtedy informacja o domenie którą możemy odszukać na stronie firmy gdzie została zarejestrowana. Nie jest to trudne, zazwyczaj takie informacje są jawne.

Popatrz - stworzyliśmy specjalnie dla Ciebie kolejne łącze do witryny (https://www.bootky.pl/buty-pleaser). Tam znajdziesz dużo rzetelnych wątków na powyższy temat.Jeżeli chcemy mieć witrynę internetową akurat na domenie generycznej, ale nie możemy się zdecydować jaka będzie dla nas najodpowiedniejsza warto przejrzeć dostępne opcje. Obecnie jest takich opcji wyboru domeny naprawde wiele. Kiedy wpiszemy wy wyszukiwarkę hasło „tanie domeny generyczne sprzedaż” z łatwością znajdziemy długą listę oraz naturalnie cennik i będziemy mogli wybrać coś odpowiedniego.
Podpatrzone na: sprzedaz-domen-internetowych.pl
Redaktor: Krzysztof Kawałowski
19/02/26, 14:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.