E-papieros – niemożliwy wynalazek

Elektroniczny papieros to jeden z bardziej interesujących innowacyjnych rozwiązań XX wieku. Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu wynalazca e-papierosa mógłby zostać uznany za wariata, w dzisiejszych czasach jego pomysł cieszy się popularnością. Na czym polega nowatorstwo tego osiągnięcia? W dużej mierze na niskiej szkodliwości jego działania. konwencjonalny papieros, oprócz nikotyny, składa się z ponad 200 substancji chemicznych, z których każda oddziałuje niekorzystnie na nasze samopoczucie.
kobieta
Papieros przeciwnikiem Twojego zdrowiaNajsilniej narażony na ich wpływ jest system oddechowy, krążenia, pokarmowy i nerwowy. Substancje te w dużej mierze mają działanie rakotwórcze, a przenikając wraz z dymem do krwi niosą ze sobą rozwój wielu różnych nowotworów. Ze względu na częsty kontakt szkodliwych substancji zawartych w tytoniu z tymi częściami ciała najczęściej spotykany jest nowotwór dróg oddechowych, krtani oraz żołądka. Tymczasem e papieros posiada taką przewagę nad swoim tradycyjnym pobratymcem, że w swoim składzie ma jedynie nikotynę. Dzięki temu osoby palące nie trują środowiska, w którym przebywają smolistym dymem i nie narażają żadnej osoby na wdychanie trucizny.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Pomaga rzucić nałógElektroniczny papieros rewelacyjnie syci głód nikotynowy a także nie wywołuje przykrego zapachu. Z tej przyczyny z powodzeniem może być stosowany w miejscach publicznych. Może stanowić także pierwszy etap do całkowitego odejścia od nałogu. Zazwyczaj osoby nałogowo palące konwencjonalne papierosy odrzucają je na rzecz elektronicznych, aby za jakich czas stanowczo pozbyć się nałogu.

Korzyści z używania e-papierosów można wymieniać w nieskończoność. Oprócz wymienionych wyżej korzyści dla zdrowia, papierosy elektroniczne są bardzo proste w obsłudze. Wymagają jedynie kilkakrotnego napełniania płynem i ładowania akumulatorem. Ich łączny koszt jest o wiele mniejszy, niż koszty konwencjonalnych papierosów. Dzieje się tak dlatego, albowiem za jednym razem zakupuje się urządzenie, a następnie wymienia się tylko płyn. Nowoczesne papierosy elektroniczne] posiadają także walory higieniczne. Ponieważ ich użytkowanie działa na zasadzie inhalacji parą, nie sprawiają brzydkiego zapachu, który przesiąka ubrania, pozostaje na dłoniach i sprawia, że powstaje przykry zapach z ust.

E-papieros, czyli elektroniczny papieros to najlepsza opcja alternatywna w stosunku do tradycyjnego papierosa i propozycja dla palaczy, którzy nie potrafią gwałtownie rzucić nałogu, a przy tym zależy im na zmniejszeniu ryzyka powiązanego z wdychaniem szkodliwych substancji będących w zwykłym papierosie.

Czym jest e-papieros? Papieros elektroniczny wygląda całkiem jak zwykły papieros - nabijarka do papierosów, mimo, że na rynku są też proponowane bardziej efektowne modele, takie jak przypominające długopis. W smaku także niewiele różni się od zwykłego papierosa, a dodatkowo nie pozostawia w ustach nieprzyjemnego posmaku; wydziela także dym.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Budowa (wyburzenia wrocław) e-papierosa Jak łatwo domyślić się po nazwie, e-papieros jest przyrządem elektronicznym, w związku z czym niezbędne jest zasilanie. Jego rolę zazwyczaj pełni akumulator, ale może to być również gniazdko samochodowe a nawet wejście USB. W budowę e-papierosa, prócz zbiornika na płyn, atomizera (to w nim płyn jest podgrzewany i przybiera postać „dymu”) i źródła zasilania wlicza się też dioda, która imituje żarzenie się. Płyny do e-papierosów można dostać w wielu smakach, m.in. tradycyjnego tytoniu, co ma przywodzić na myśl smak popularnych na całym świecie, marek, do których jest się przyzwyczajonym, ale także owocowych i ziołowych. W odpowiedzi na potrzeby, mogą one zawierać od 0 do 3,6% nikotyny.

Atuty elektronicznego papierosa Najważniejszym atutem e-papierosa jest to, że spełnia każdą funkcję typowego papierosa, z kolei nie niesie równie negatywnych efektów. Ponad to, może przyłożyć się do pełnego rzucenia palenia poprzez stopniowe zmniejszanie siły płynu. Ponadto, elektroniczne papierosy są neutralne dla otoczenia, dlatego można je palić w miejscach publicznych i w obecności osób trzecich. Poza tym nie wydziela nieprzyjemnej woni, w związku z tym ubrania palacza zachowują swój normalny zapach. Mocną zaletą ważną dla tych, którzy pielęgnują swoje zdrowie i aktywność jest to, że e-papieros nie przyczynia się do spadku kondycji ani nie wywołuje kaszlu.

Więcej związane z zagadnieniem tj e papierosy łatwo przeczytać klikając na hiperłącze.


Zobacz również

Alternatywa dla palenia

kobieta
E-papieros, czyli elektroniczny papieros to najlepsza opcja alternatywna w stosunku do tradycyjnego papierosa i oferta dla palaczy, którzy nie mogą samodzielnie odstawić nałogu, a jednocześnie zależy im na zmniejszeniu ryzyka połączonego z wchłanianiem groźnych substancji będących w zwykłym papierosie.
17/11/04, 10:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.