Jak przetrwać upały w mieście?

Już wkrótce przybędzie lato, a razem z nim upalne dni. Choć za takimi temperaturami tęsknimy przez długą zimę, potem, gdy już słoneczko zaczyna mocno grzać, my jojczyć. Upały nas wyjątkowo denerwują. Nie bardzo orientujemy się, jak sobie dać radę w te upalne chwile, kiedy skwar leje się z nieba. Nie umiemy skupić się na swojej pracy ani innych czynnościach życiowych. Jesteśmy wykończeni i najchętniej przespalibyśmy te letnie dni.
montaż klimatyzacji, klimatyzatory
Nie trzeba aż takich ekstremalnych czynów. Powinniśmy tylko odpowiednio przygotować się do takich dni i wówczas skwar nie będzie dla nas problemem. Podstawowa reguła to nawilżanie ciała. W czasie lata butelkę z wodą źródlaną trzeba mieć zawsze przy sobie. W upały dobrze jest zrezygnować z kawy na rzecz zielonej herbaty lub [ręczniki ekskluzywne] ziół. Najlepiej ugasi pragnienie mięta. Dobrze jest również pić schłodzone kompoty i orzeźwiające soki. Zapomnijmy o słodzonych napitkach. Po nich będzie nam się chciało pić jeszcze bardziej.

Kolejna ważna kwestia to nasz strój. Gdy jest nam tak okropnie ciepło, pragniemy okryć jak najwięcej ciała. Ale jest takie miejsce, które wyjątkowo musimy zasłaniać przed słońcem. Podczas gorąca zawsze powinniśmy mieć zakrytą głowę. Może to być chusta lub kapelusz. W sezonie letnim jest to obowiązkowy element naszej stylizacji.

Zobacz również

Jak otworzyć aptekę

tabletki na gardło
Założenie swojej apteki jest powiązane ze znacznym ryzykiem szybkiej upadłości, a także z rozmaitymi problemami prawnymi, jakim ciężko sprostać. Czy trzeba ryzykować tak wiele, skoro możliwości na rynku obfitują w inne, bardziej praktyczne rozwiązania, jakie nie narażają inwestora na zbyt ogromne straty?


A kiedy już jesteśmy w biurze, przydałyby się nam na pewno klimatyzatory. Te urządzenia zapewniają nam świeże powietrze nawet w gorące letnie dni. Teraz można kupić kompleksowe klimatyzatory, które nie ochładzają pokoi. Dzięki temu, nie musimy się już obawiać, że siedząc w klimatyzowanym pomieszczeniu zachorujemy na anginę. Na rynku są dostępne rozmaite rodzaje klimatyzatorów. Można kupić nawet urządzenie przenośne. W takim przypadku chłodne powietrze będzie zawsze z nami.

Jeżeli będziemy pamiętać o tych radach, jakoś przetrwamy męczące dnia lata w wielkim mieście. Jeśli będziemy również jeść lekkostrawne potrawy, będzie już idealnie. A przy najbliższej okazji, po prostu pojedźmy na wieś, by odpocząć pod rozłożystym drzewem lub nad brzegiem jeziora.
Redaktor: Rufus
20/03/10, 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.