Uroki Małopolski - atrakcyjne noclegi

Jeżeli trzeba by było wymienić najbardziej atrakcyjny dla turystów w wakacje region ojczyzny, na pewno wysokie miejsce miałaby Małopolska. Praktywnie niełatwi wyliczyć wszystkie atrakcje turystyczne, jakie można zobaczyć w tym urokliwym zakątku Polski, z tego powodu w tym tekście zaprezentujemy 2 najbardziej popularne miasta. Na początek Kraków, jedno z najurokliwszych i najbardziej przyciągających miast w kraju.
Kraków
Kraków to urocze miejsce, to zauważy każdy, kto choć raz tam przybędzie. Kraków posiada niepowtarzalną atmosferę, która emanuje codziennie. W Krakowie można zwiedzić całą masę zabytków. Najbardziej znanym miejscem jest rzecz jasna Wawel, monumentalna siedziba królów Polski. Jest to zestaw zabytków, które warto mocno zwiedzić, bo są to kluczowe miejsca dla kraju. Obowiązkowym punkt jest obejście katedry wawelskiej, w której podziemiach miejsce spoczynku mają najsłynniejsi Polacy. W kryptach znajdują się między innymi Juliusz Słowacki oraz marszałek Józef Piłsudski. Po wychynięciu z wilgotnych lochów katedry warto wspiąć się na piękną wieżę, z której czaruje przepiękna panorama Starego Miasta.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany wątek, to oceń (https://www.eccoholiday.com/p/grecja-kreta) inne równie ciekawe witryny, które zawierają nie mniej ważne dane.

W wieży jest przesławny dzwon Zygmunt, który bije jedynie przy najważniejszych świętach. Innym zakątkiem do zobaczenia w grodzie Kraka jest wspaniała dzielnica żydowska – Kazimierz. Wygłodzeni turyści powinni pójść do znakomitych restauracji, a zmęczeni drogą odnajdą tu ekskluzywne apartamenty w Krakowie.

Zobacz również

Mieszkania deweloperskie na Pomorzu

Gdańsk
W kraju od początku roku obserwujemy spadek kosztów nieruchomości. Gdańska ta tendencja obniżkowa nie ominęła. Przeciętnie za metr kwadratowy lokum wyłożymy teraz 6000, to o wiele taniej niż w 2011 o zbliżonej porze. Na rynku willi jest nawet bardziej korzystna pora dla planujących zakup. Tu ceny za metr obniżyły się aż o 500 złotych. Aktualnie należy wyłożyć około 4600 za metr kwadratowy. Jak widać, tam samo jeżeli chodzi o wille, jak i mieszkania Gdańsk wpisuje się w ogólnokrajową tendencję.


zakopane
Następną miejscówką w rejonie, którą należy opisać, jest Zakopane. To znakomity punkt na urlop zimową porą, bo jest tam wtedy cała masa stoków narciarskich.

Chcesz zobaczyć inny aspekt prezentowanej sprawy? Przejrzyj więcej porad pod linkiem (https://entrevilles.pl/) - one zapewne mogą rzucić nowe światło na omawiany temat.

Wielbiciele Adama Małysza muszą wejść na robiącą wrażenie Wielką Krokiew. Zakopane to wygodna baza wycieczkowa dla tych turystów, którzy lubią długie wędrówki po górach. Warto wybrać mniej znane szlaki górskie, gdyż słynne trasy są zazwyczaj strasznie wypełnione turystami, co umie zepsuć wszelką przyjemność z wędrówki.
20/06/01, 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.