Duża oferta apartamentów w Szczecinie

Trudne jest nie tylko poszukiwanie lokum, ale przede wszystkim lokatorów. Właściciele szukają uczciwego najemcy i jednocześnie szybkiego zarobku. Historie o złych najemcach wydają się zdecydowanie skomplikowane.

Coraz więcej Polaków decyduje się na wynajem mieszkań. Często to lokale, z których się już wyprowadzili albo (bezpłatny dostęp) otrzymane w spadku. Zaczyna się też pewne lokowanie w nieruchomości, dlatego wielu kupuje apartamenty w Szczecinie, szukając klienta potrzebującego więcej niż np. student - apartamenty w niskiej cenie. Jaki jest sposób, by skutecznie zorganizować wynajem?

Odśwież mieszkanie i ustal cenę

Hotel Młyn Klekotki resort  spa
Gdy wynajem ma być poważny, należy zainwestować w mieszkanie i odremontować je - Wielu właścicieli przekazuje brzydkie mieszkania najemcom. Lokatorzy, poszukujący mieszkania na kilka lat, interesują się w pierwszej kolejności ceną i częścią miasta, a zaraz po tym stanem mieszkania. Ceny należy dostosować do funkcjonujących w tym mieście, w tej dzielnicy.

Więcej formalności

Winę za wynajęcie mieszkania nieuczciwym ludziom ponosi właściciel. Z tego powodu należy otoczyć się więc formalnościami, które przestraszą oszustów, a podniosą spokój dobrych najemców. Przede wszystkim można od potencjalnych mieszkańców życzyć sobie dokumentu potwierdzającego osiąganie dochodów – podnosi to pewność. Umowa ma zawierać szczegółowe dane stron, czas wynajmu, okres wypowiedzenia, wysokość czynszu oraz opłat za media, a poza tym informację o tym kiedy i jak można wypowiedzieć umowę.

Hotel Młyn Klekotki resort  spa
Bardzo ważne środki ostrożności dla właścicieli mieszkania jest zwrotna opłata (zazwyczaj to równowartość miesięcznego czynszu) i szczegółowy protokół zdawczo-odbiorczy. W nim powinny pojawić się wszystkie ważne sprzęty i ich funkcjonujące już wady, a również stan liczników.


Zobacz również

Dolny Śląsk – rynek nieruchomości

wnętrze biura
Czas na swoje mieszkanie, jednak portfel protestuje? To częsty problem wszystkich młodych ludzi, trudno też na niego znaleźć rozwiązanie. Również rynek nieruchomości dla biur nie jest tak przyjazny, choć można wyszukać okazje jak choćby na stronie http://www.nieruchomosci.surfland.pl. W artykule szerzej dowiemy się jakie są realia rynku lokali we Wrocławiu.

Opodatkowany wynajem

Wielu ludzi wynajmuje mieszkanie na czarno. Dla dobrego samopoczucia i sumienia najlepiej jednak zalegalizować tę, jakby na to nie patrzeć, formę dochodu. Należy zdecydować się na sposób rozliczania podatku: na zasadach ogólnych albo ryczałtem. Wybór metody progresywnej może prowadzić do podatku 32%, więc ryczałt wydaje się bardziej opłacalny w skali roku.
20/03/13, 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.