Mała historia konsol video

Branża gier, nazwijmy je, komputerowymi, jest dużą branżą show biznesu, która ma swoich znanych twórców, najlepsze marki, własne targi najnowszych produkcji, wyróżnienia... Jest to dzisiaj tak ogromna branża, jak cały rynek filmów z jego studiami w Hollywood i najznamienitszymi reżyserami.


Gry towarzyszyły komputerom, od chwil, kiedy te potrafiły ukazać na ekranie nieco więcej, niż tylko tekst (tak jak w systemach UNIX). Ukazały się pionierskie tytuły, takie jak Bomberman, Pacman czy inne legendy, jednak okazało się, że chęć na takiego rodzaju zabawę wciąż rośnie, a nie każdy chciałby, czy może zdobyć komputer. Z tego powodu utworzona została zupełnie nowa gałąź propozycji, odmienna partia rynku gier, poświęcona jedynie im. Stworzono pierwsze konsole.

Gry na kosnolęw Blackgames.pl
Legendarne konsole, zaczynając od starszych, to NES (japoński produkt Nintendo Entertainment System), który w naszym państwie z pewnych względów nie był dostępny, dlatego ukazały się jego odpowiedniki, do dzisiaj kurzące się w licznych mieszkaniach: Pegasus. Te niewielkie konsole podłączane do telewizorów, umożliwiały granie w Contrę czy pierwsze tytuły z serii Mario Bros. Już w latach 90' rzesze dzieciaków oblegały każdy sklep z grami, kartridge'ami i pierwszymi krążkami CD.

Wraz z rozwojem technologii i zapotrzebowaniem na wciąż bardziej zaawansowane gry, lepszą grafikę i żywsze animacje, powstały konsole Sony Playstation, na co firma Microsoft, która nie patrzyła ze związanymi rękoma, odpowiedziała konsolą XBOX. Ciągle rosło grono graczy, ukazywały się coraz nowsze rozwiązania, a także, rzecz jasna, jak grzyby po deszczu prezentowano na rynku rewelacyjne tytuły.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.