Delikatna skóra głowy

Wszędzie głośno jest o pielęgnacji włosów, jakie odżywki do włosów, maski są najtrafniejsze do odpowiedniego rodzaju włosów.
wella maska do włosów
Odżywki do włosów w ofercie są również kwestie porównania urządzeń do modelowania, jak suszarki czy maszynki. Niewiele jednak mówi się o dbaniu o skórę głowy, która jest równie istotna, jeśli nie ważniejsza od włosów. To od jej kondycji zależy jak szybko rosną włosy, czy są zdrowe i silne.

Skóra głowy to nic innego, jak kontynuacja naszej skóry pod włosami, stąd też może być mało odżywiona, pozbawiona wody, starzeć się, tak jak nasza pozostała skóra. Delikatna skóra głowy, tak samo jak skóra ciała, cechuje się objawianiem zaczerwienienia i łuszczenia oraz utratą bariery ochronnej o kwaśnym pH – zrównoważonej mieszaniny hydrolipidów, która działa jak (idź do serwisu) naturalny składnik ochronny skóry.

Przyczyny mogą być różne, zależne są od aplikacji różnych zabiegów kosmetycznych jak np. trwała, farbowanie włosów, prostownice czy nawet maszynki do strzyżenia brody, a nawet od wpływu otoczenia, takich jak za wysokie temperatury powietrza i zanieczyszczenia.

Czy ten wpis wciągnął Cię kompletnie? Jeżeli tak, to zobacz także odmienny odpowiedni serwis (http://beskidmed.pl/o-nas/), który posiada podobne interesujące informacje.

Choć niestety za gorące powietrze serwują nam markowe suszarki do włosów kiepskich firm.Ponadto w istotne są czynniki uwarunkowanie genetycznie, które predysponują do posiadania delikatnej powłoki skórnej, co powoduje, że skóra głowy jest bardziej narażona na podrażnienia.

Zobacz również

Niecodzienne zabiegi upiększające

Depilacja laserowa nóg
Panie słyną z tego, że chcą dobrowolnie poddać się torturom, jeśli w nagrodę mogą stać się piękniejsze. Niemiłe operacje, smarowidła z odchodami – to nic strasznego. Depilacja całego ciała woskiem to dla pań zwyczajny zabieg kosmetyczny. W dodatku – dzisiaj oddajemy się nowym krzywdom i to laser ipl decyduje o tym, że jesteśmy gładkie.


Jeżeli zaobserwowaliście u siebie wyżej wymienione objawy, warto sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do delikatnej skóry głowy, które skutecznie usuną te nieprzyjemne dolegliwości.
Podpatrzone na: Lokikoki.pl
20/02/07, 07:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.