Wszystko co chcesz przeczytać o finansowania społecznościowego.

Crowdfunding to coraz częstszy sposób na sfinansowanie kreatywnego pomysłu lub nawet start z działalnością. Reguła działania jest prosta – trzeba zaprezentować swoją ideę i zaoferować drobne upominki za finansowe wsparcie. Po osiągnięciu ustalonego celu, otrzymuje się całą zgromadzoną kwotę pomniejszoną o drobną prowizję. Jeśli pomysł się jednak nie powiedzie, dotacje są zwracane fundatorom. Finansować można dowolną rzecz – nowinki w technologii, albumy fotograficzne, komiksy, kolekcje odzieżowe czy grę komputerową. Najbardziej istotny jest oryginalny pomysł, który ma za zadanie spodobać się dużej rzeszy ludzi.
wykres
Pozytywnie rozpatrzone pomysły Na świecie udało się już zrealizować wiele pomysłów korzystających z takiego typu finansowania.

Czy wiesz, że z łatwością możesz pogłębić zakres swojej wiedzy wiążącej się z przedstawianym tematem? Zwyczajnie kliknij ten odnośnik i zobacz ten link.

Wiele z nich to niezwykle drogie przedsięwzięcia, które do zrealizowania potrzebowały dotacji rzędu kilkuset tysięcy, a nawet miliona dolarów. Jeśli jednak projekt jest oryginalny, to nie stanowi to większego problemu. Użytkownicy Internetu szczególnie polubili pomysł konsoli do gier, funkcjonującej na darmowym oprogramowaniu czy koszulę działającą za pomocą kosmicznej technologii, która pozwala regulować ciepłotę ciała. Na wymienione pomysły udało się zebrać za jednym razem najwyższe sumy pieniędzy. Poparciem największej rzeszy ludzi cieszy się jednak muzyka i programy komputerowe. Niezwykle dużo artystów uzyskało popularność zbierając środki finansowe na pierwsze wydawnictwo płytowe i zapewniając sobie tym samym powodzenie sprzedaży na całym świecie, za pośrednictwem portali do finansowanie społecznościowego np.: wspieram.to. Na terenie kraju przykładem tego rodzaju postaci jest Julia Marcell, która wyprodukowała w ten sposób swoje pierwsze wydawnictwo. Później została przyjęta pod skrzydła znaczących wytwórni.


Zobacz również

Żadne zarazki nie przeżyją spotkania ze sterylizatorem

Lekarzowi możesz zaufać
Jeżeli masz własny gabinet dentystyczny, potrzebne ci jest regularne zaopatrzenie w przyrządy. Tak samo jest w przypadku innego rodzaju przybytków lekarskich, a też gabinetów kosmetycznych. Wszelkiego rodzaju sprzęty do piłowania paznokci muszą być codziennie poddawane dogłębnemu czyszczeniu. Innymi słowy, nieodzowne są porządne dezynfektory.

Finansowanie w Polsce
Crowdfunding w kraju póki co zyskuje na popularności W kraju funkcjonuje kilka portali oferujących tego typu finansowanie, każdy jest skierowany na inną działalność. Można więc wspierać przedsięwzięcia charytatywne, kulturalne czy muzyczne, działają także portale skierowane na bardziej oryginalne pomysły. O ile jednak poza granicami Polski wiele razy udawało się uzyskać kwoty przekraczające milion dolarów, o tyle tak wielkie przedsięwzięcia nie były jeszcze dotowane w Polsce.
Redaktor: M.G.
21/08/06, 07:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.