Porządne obuwie to podstawa przy aktywności sportowej

Ludzie w podeszłym wieku zazwyczaj bez przerwy zrzędzą na obecne czasy. Dawne lata były dobre, a nowe, które stworzyły komputery, rozwój technologii oraz współczesne rozwiązania, są złe, bo cyfryzacja zabiera miejsca pracy ludziom, którzy dawniej musieli mieć o wiele więcej obowiązków, a dodatkowo mawiają, że urządzenia elektroniczne powodują, że ludzie robią się głupi i leniwi. W pewnych tematach należy im oddać honor: społeczeństwo stało się trochę mozolne, coraz mniej młodych ludzi ćwiczy dla samej przyjemności. Z drugiej strony przypatrzmy się rozwiązaniom, jakie współczesne technologie przyniosły sportowcom i temu, o ile bardziej komfortowo, bezpieczniej i korzystniej podchodzić do takich sportów jak piłka nożna czy jogging.

Najistotniejsze w tych dwóch sportach są nogi. Nie raz bywało, że po kilku latach wymagającego treningu w niedopasowanym obuwiu ludzie zaczynali się skarżyć na przewlekłe bolesności i zniekształcenia, przez co poważne podejście do sportu zmusiło potem zdrowych ludzi do porzucenia niektórych szans w nadchodzącym życiu. Dzisiaj dzięki właśnie dokładnym badaniom, rozwojowi biomechaniki i elektronice mamy dostęp do efektów: idealnych butów do biegania, kopania piłki na murawie czy na hali.

Popularnym, solidnym i wygodnym rozwiązaniem dla piłkarzy, które jednocześnie nie każe wyciskać resztek zaskórniaków z dna portfela, są buty Adidas F5, jakie własną sławę zyskały dzięki Messiemu. Mają niezwykle komfortową linię i bardzo dogodne rozmieszczenie wypukłości w podeszwie – to one są najważniejsze w kopaniu piłki na trawiastym boisku. Korki F50, czyli cała seria obuwia piłkarskiego przeznaczona dla wschodzących sportowców jest dostępna już za nie tak wielkie pieniądze – w Internecie obuwie to osiągalne jest w granicach dwustu złotych; może to być dużo, ale lepiej zainwestować w rzeczywiście dobre buty, które, po pierwsze, długo posłużą, a po drugie, nie spowodują niechcianych zwyrodnień stopy ani paskudnych otarć.

Bieganie
Technologia i szczegółowe badania pracy stopy w różnego rodzaju obuwiu skutkowały także powstaniem świetnych butów dla biegaczy – Asics Gel Pulse 4. Są to buty, jakich najważniejszym zadaniem jest łagodzenie uderzeń, których doznaje noga w kontakcie z twardym podłożem podczas biegania, a ich wykonanie i wykorzystane materiały gwarantują trwałość na wiele sezonów.
Redaktor: Arek
18/07/12, 10:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.