Kostka brukowa

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań w zakresie nawierzchni jest kostka brukowa. W większości przypadków używa się jej na chodnikach i placach, a także na ulicach. Bywa wykonana z rozmaitych materiałów. Może również mieć ozdobne funkcje. Bruk używany jest od wielu wieków do utwardzania traktów.
kostka brukowa
Utwardzanie traktów służy ułatwieniu przemieszczania się samochodom oraz pieszym, jak również zapobiega w większości sytuacji zarastania traktów roślinnością. Właściciele posesji bardzo chętnie wykorzystują kostkę na swoich chodnikach. O zainteresowaniu produktami tego typu świadczy powszechność wyszukiwań w Internecie fraz w rodzaju „metalbud łódź kostka brukowa”.

Bruk dawniej Już wiele wieków temu używano kamieni jako nawierzchni na drogach. Są to tak zwane kocie łby. Można je obejrzeć także dziś, w części wsi. Kocie łby były kładzione ręcznie przez mieszkańców, a sam bruk złożony był z polnych kamieni. Nawierzchnia taka jest krzywa, przez co stanowi rozwiązanie archaiczne i nieprzydatne. Z pewnością jednak wynalezienie jej oznaczało znaczny postęp w komunikacji i było przykładem dla przyszłych pokoleń.
kostka brukowa
Bruk obecnie Bruk jest częstym elementem widoku dzisiejszych miast, zarówno tych dużych, jak i małych miejscowości. Używa się go na skwerach, niejednokrotnie główny plac w danym mieście jest wybrukowany. Są różne typy kostki brukowej . Część z nich obecnie Zalicza się do nich tak zwana kostka Bauma. Powstała ona pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku i szybko stała się zyskała popularność w Polsce. Jej sukces wynikał przede wszystkim z tego, że jest niezwykle łatwa w montażu, jak również w demontażu w razie konieczności.

Ostatnio jednak stwierdzono, że kostka typu jest niefunkcjonalna, ponieważ jej wytrzymałość nie spełnia wymogów. Oprócz tego kostka Bauma nie spełnia wymogów estetycznych i źle wygląda zwłaszcza, gdy znajduje się w pobliżu budowli zabytkowych. Jest jednak nadal niezwykle popularna w całym kraju. Kolejnym rodzajem kostki brukowej może być kostka betonowa. Kostka brukowa może być wyrabiana w różnych formach i kolorach, co umożliwia otrzymanie ciekawych efektów po ułożeniu. O zróżnicowaniu oferty świadczy wielka liczba wyników wyszukiwania frazy „kostka brukowa Bełchatów”. kostka brukowa.

Czytaj więcej-> impregnat do kostki brukowej Kostka brukowa http://www.hyzynski.pl/


Zobacz również

Warto wybrać kostkę brukową

kostka brukowa
Dróżki w ogrodzie, wjazdy do garażu i chodniki – kostka brukowa jest coraz bardziej popularne. Bez przerwy pojawiają się nowe wzory, z tego powodu powstają też opcje jej użycia.
18/07/12, 10:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.