Consulting wydajną środkiem na sukces spółek

Aktualnie spółki nie dążą tylko do znacznego wzrostu wyników netto, ale i do zwiększenia jej wartości rynkowej. Odpowiednie zarządzanie wiedzą i consulting stają się metodą na wygraną podmiotów gospodarczych. Umiejętności zawodowe pracowników mają wpływ na pozycję zajmowaną na rynku przez przedsiębiorstwo, warunkują jej markę i świadczą o poziomie oferowanych dóbr czy usług.
Ważne jest docenienie kapitału intelektualnego przedsiębiorstwa, definiowanego głównie jako kwalifikacje, zasób wiedzy, doświadczenie zatrudnionych oraz posiadane procedury, wypracowana rozgłos, często warunkująca kontakty z klientami.

Zobacz również

Czemu pedagog musi się szkolić przez całe życie

nauczyciele
Prawie nikt nie wie, że gro pedagogów poza pracą w szkole udaje się na szkolenia nauczycieli, by się rozwijać. Mnóstwo ludzi zazdrości pracy nauczycielom. W końcu nic w tym skomplikowanego... Muszą tylko przekazywać informacje o konkretnych częściach programu i wypisywać szkolne dzienniki i dokumenty. Czasami przygotować klasówkę. Nauczyciel pracuje przecież zaledwie paręnaście godzin na tydzień, do tego ma całe dwa miesiące wolnego - tylko pozazdrościć. To niezwykle błędne myślenie.


Konsulting poprzez dostarczanie rad, analizę sytuacji i barier występujących w firmie, może znacznie podnieść jej wydajność i zarządzanie. Profesjonalny konsulting, modny szczególnie w Europie Zachodniej, zaczynają być coraz bardziej uznane i w Polsce. Z usług konsultingowych najczęściej korzystają firmy, którym zależy na stałym wzmacnianiu własnego potencjału i postępu działalności operacyjnej dzięki specjalistycznej analizie rynku bądź konkurencji, oceny poziomu kosztów i ich optymalizacji bądź usług doradczych z zakresu fuzji i przejęć czy też audytu.

Kursy i szkolenie coaching organizowane przez fachowców w swojej dziedzinie, przyczyniają się przede wszystkim do powiększenia kapitału intelektualnego przedsiębiorstwa. Na kapitał intelektualny nie składa się tylko kapitał ludzki, ale i kapitał strukturalny, rozumiany jako normy społeczne, metody motywacji i systemy wartości stymulujące pracę zatrudnionych. Doskonalenie kultury organizacyjnej firmy i kapitału ludzkiego poprzez specjalistyczne kursy (ogłoszenia o korepetycjach) i szkolenia biznesowe staje się domeną postępowych i zorganizowanych przedsiębiorstw. Intrygującą formą wspomagania rozwoju jest szkolenie, coaching, podnoszenie kompetencji i podwyższanie umiejętności z trenerem osobistym. Rolę mentora może pełnić starszy stażem pracownik bądź ekspert-doradca z zewnątrz.

Coraz częściej terminologia consultingu poszerzana jest o doradztwo (logistyczne), skupiające się na procedurach magazynowania i gromadzenia, transportu, spedycji i specyfiki towaru przewożonego. Usprawnianie wewnętrznych procesów logistycznych, systemu transportowo-przewozowego pozwala na zwiększenie konkurencyjności poprzez znaczne zmniejszenie czasu dostawy towaru i redukcji zagrożenia zniszczenia produktów od momentu ich załadunku do dostarczenia klientowi.

Niniejszy materiał jest dla Ciebie interesujący? Jeśli tak to, przejrzyj też podobne witryny, które zawierają informacje na omawiany temat.

W zależności od kategorii działalności operacyjnej, skali produkcji i wielkości firmy, efektywny consulting zajmuje się nie tylko rozwiązaniem istniejących trudności w przedsiębiorstwie, ale i podniesieniem wydajności zarządzania.
19/08/30, 16:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.