Rodzaje i zastosowanie nagrzewnic

Nagrzewnice mogą znaleźć zastosowanie bardzo różne. Mówiąc najprościej stosowane bywają do nagrzewania powietrza, a co jest z tym związane np. do suszenia pokoi. Używa ich się tam, gdzie tradycyjne ogrzewanie uległo zniszczeniu lub zwyczajnie nie została zainstalowana. Zobacz, które nagrzewnice są najbardziej skuteczne.

nagrzewnice olejowe
Nagrzewnice powietrza przeznaczone są do osuszania pomieszczeń o zróżnicowanym metrażu. Mogą okazać się użyteczne w przypadku kościołów, magazynów, stacji diagnostycznych, hal, warsztatów, szklarni, magazynów a także innych. Niepodważalnymi cechami tych urządzeń są: łatwość użytkowania, dostępność paliwa, ale przede wszystkim łatwy dostęp do serwisu i możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy .

Nagrzewnice i ich rodzaje Patrząc na używane paliwo wyróżnia się kilka rodzajów tych urządzeń. Najchętniej stosowane są Nagrzewnice powietrza oraz – nie mniej sprawne – nagrzewnice olejowe.

Przywołany rodzaj – nagrzewnice elektryczne – funkcjonują napędzane jak sama nazwa wskazuje energią elektryczną. Mówi się o nich, że są również termowentylatorami lub bardziej swojsko dmuchawami. Ukryte wewnątrz urządzenia rurki grzewcze podgrzewają powietrze, które z kolei dystrybuowane jest za pomocą wentylatora o wielkiej wydajności. Są stosunkowo ciche i bezproblemowe w obsłudze. Ich całkiem niewysoka cena usprawnia optymalną eksploatację w lokalizacjach,gdzie np. smród paliwa,benzyny jest niewskazany. Poza tym są nieskomplikowane i czyste w eksploatacji. Największą wadą tego typu urządzenia jest fakt, że pobierają tyle energii, ile oddadzą gorącego powietrza.

Wersje napędzane olejem funkcjonują w podobny sposób, choć mechanizm jest inny. Olej opałowy wtryskiwany jest przez dyszę paliwową do komory spalania. To tam podgrzewane jest powietrze i to stamtąd następuje jego wypompowanie na do pomieszczenia. Wśród takich urządzeń wskazuje się dwa rozwiązania – nagrzewnice olejowe wymiennikowe i bez wymiennikowe. Różnią je głównie kwestie dotyczące punktu spalania paliwa oraz procesu oddzielania spalin. W wypadku tych drugich podgrzany olej łączy się ze spalinami.

Najważniejszymi plusami takich nagrzewnic okazują się: możliwość rozpoczęcia pracy niemal natychmiast, łatwość użytkowania oraz prosta obsługa. nagrzewnice - dalej - Nagrzewnice (oferta nagrzewnic powietrza)


Zobacz również

Klimatyzowanie pomieszczeń przemysłowych

elektrownia
W produkcji przemysłowej wykorzystuje się specjalistyczne przyrządy do utrzymania potrzebnych warunków klimatycznych, niejednokrotnie zatrudniając przy tym profesjonalne przedsiębiorstwa, których rola jest wybranie i montaż takich maszyn. Aspekty na które trzeba zwrócić szczególną uwagę to: temperatura i wilgotność powietrza. Każda działalność wymaga odmiennych warunków, jednak maszyny wykorzystywane do ich zachowania są zawsze takie same.
Redaktor: Rufus
18/07/12, 10:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.