Światło zewnętrzne

Piękno naszego domu, ogrodu czy także tarasu doskonale podkreśli oświetlenie zewnętrzne. Za jego pomocą także możemy bezpiecznie przemieszczać się wieczorem. Na podjazdach czy też przy drzwiach wejściowych doskonale będą pasować lampy z czujnikiem. Dają one mocne światło na nie za bardzo długotrwały okres.
W ogrodach coraz częściej ukazują się lampy typu słupki ogrodowe, które stwarzają niepowtarzalne wrażenie. Dzięki nim niebiańsko jest być w ogrodzie nawet po zmroku. Przy ich wyborze warto pamiętać o tym, aby były one odporne na urazy mechaniczne, wilgoć, małe oraz znaczne temperatury a też na powiewy wiatru. Kiedy są one dobrze dostosowane to są w stanie wyłonić piękno całego ogrodu.

Projekt domu Lara rekomendowany przez pracownię projektową MTM STYL
Na zewnątrz warto używać żarówki ledowe, gdyż są one bardzo ekonomicznym źródłem światła. Oprócz tego zapewniają one długie i niezawodne używanie. Mają one przeróżną moc, w związku, z czym można je dobrać do indywidualnych potrzeb. Kolejnym ich pozytywem jest wytrzymałość na uderzenia, mała emisja ciepła oraz odporność. W odróżnieniu od pozostałych źródeł światła nie wymagają stosowania metali szkodliwych dla przyrody, dlatego też są ekologiczne.

Oświetlenie ciągu komunikacyjnego
Ich minusem jest wysoka cena, wrażliwość na temperaturę - wraz ze wzrostem temperatury diody świecą coraz gorzej a także relatywnie wąski kąt świecenia. Gdy chcemy oświetlić elewację naszego domu warto pamiętać, że urządzenia elektryczne nie mogą być montowane zaraz przy instalacji odgromowej. Należy też zdecydować się na takie źródła światła, w których damy radę regulować natężenie oświetlenia w zależności od zmian oświetlenia naturalnego.

Zobacz również

Oświetlenie w miejscu pracy

Pod kloszem
Dla poniektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania podobnie jak jego wystrój ma nam wystarczyć na lata, jest tak duża, że nie są w stanie podjąć niemalże żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie zobrazować sobie skończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z kolei inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej okazałości.


Istotne jest też to, ażeby światło oświetlało budynek, a nie świeciło w niebo. Bardzo często oświetlana jest również architektura. Przy zastosowaniu takiego oświetlenia budowla przybiera odpowiedniego klimatu. Podświetlenie części architektury w celu podkreślenia ich walorów daje niesamowity efekt. Takie oświetlenie architektoniczne może być statyczne lub dynamiczne, monochromatyczne (sprawdź tutaj) lub różnobarwne. Czasami mogą być także wyświetlane efekty specjalne.
18/11/08, 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.