Kwestie, na które powinno się zwrócić uwagę wyszukując mieszkania?

Poszukiwanie dobrego mieszkania to trudne zadanie. Tu nie można decydować szybko i pochopnie, bo może wiązać się to z kiepskim skutkiem. Wybór miejsca do życia, nieważne ile mamy lat i gdzie jesteśmy, powinien być przeprowadzany rozważnie. Poniżej krótki tekst o tym, na co patrzeć i czego się wystrzegać, gdy szukamy mieszkania.

Wrocław posiada coraz tańsze mieszkania (np. ). Wśród chętnych mocno często wybierane są lokale 2-3 pokojowe, gdyż ich opłata za nie jest jedynie trochę wyższa od tej, jaką musi się wyłożyć na kawalerkę. To świetny wybór dla żyjących ze współlokatorami żaków lub dla osób rozważających powiększenie rodziny. Alternatywą dla mieszkania może być dom jednorodzinny. Obecny krach na rynku mieszkaniowym sprawił, że ceny spadają w oczach. Krach obserwuje się od kilku miesięcy, najmocniej pogłębił się w maju tego roku. Analizy mówią, że to jeszcze trochę potrwa.


Wyświetl większą mapę
Rozglądając się za lokum należy wnikliwie przyglądnąć się sąsiedztwu. Wrocław jest mocno rozciągniętym miastem, czyli powinno nas zainteresować odpowiednio skomunikowane osiedle. Na Psim Polu aktualnie są jedne z najtańszych loków, właśnie z winy korków i nieodpowiedniej liczby linii autobusowych. Położenie ulegnie zmianie po budowie linii tramwajowej. Jeśli cenimy sobibudowie (praktyczne wzmocnienie gruntu), rekomenduje się zakup lokum na obrzeżach miasta albo też na słynącej z zieleni Wielkiej Wyspie. Leżące na niej osiedla Biskup i Sępolno zaliczają się do najbardziej cenionych, o czym wie każdy deweloper Wrocław ma niestety niemało miejsc zadeptywanych i hałaśliwych, stąd odradzam wybór okolic Maślic i obwodnicy (hałas prac konstrukcyjnych) i ścisłego środka miasta.

I kończąc jeszcze małe pytanie – kamienica czy blok (warte przeczytania) z wielkiej płyty? Jasna sprawa, że to pierwsze. Wybierając dawne budownictwo powinniśmy pamiętać koniecznie o stojących w nim piecach kaflowych. No i oczywiście o drogich remontach.
19/02/25, 14:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.