Mała łazienka – problem z aranżacją?

Po czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej zostało Polakom nieco złych spraw. Najbardziej dokuczliwą z nich są bezdyskusyjnie relikty komunistycznej myśli budowlanej, psujące krajobraz wielu miast naszego pięknego kraju. Bloki peerelowskie mieszczą w sobie rzesze obywateli, którzy klną na wszechobecne karaluchy, cienkie ściany, kiepskie wykończenie oraz na okropną ciasnotę. Brak powierzchni dotyczy szczególnie wąskich łazienek w domu. Zatem gdy trzeba wybrać funkcjonalne meble łazienkowe, są problemy.

Lokatorzy wiellkich bloków przed kupnem jakichkolwiek sprzętów do łazienki powinni zrobić pomiary. Na szczęście, żeby zbadać wymiary elementów łazienkowych, nie trzeba wcale wychodzić poza próg mieszkania. Witryny sieciowe, na których oferowane są artykuły z gatunku armatura łazienkowa, zwykle zawierają wszystkie istotne dane, takie jak rozmiary egzemplarza i jego atrybuty. Jeśli poszukujesz właśnie takich sprzętów, do wyszukiwarki internetowej wklej słowa: „meble łazienkowe” albo „armatura łazienkowa”, w zależności od tego, jakich konkretnie elementów wyposażenia potrzebujesz. Duża część sklepów sieciowych oferuje kompletny asortyment, to znaczy sprzedaje oba rodzaje elementów, a nawet zestawy łazienkowe, stworzone przez sklepowych specjalistów.

W sytuacji, kiedy musisz zbadać taką sprawę też pod innym kątem, przeczytaj więcej szczegółów w serwisie, gdyż on także ją rozważa.Zobacz również

Łazienka zalicza się do najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu

Nie tylko kafelkami łazienka stoi
Łazienka, to niesamowicie istotne pomieszczenie każdego obiektu, bo tam staramy się o swoją higienę, poprzez korzystanie z różnych kąpieli i kosmetyków, jak też tam załatwiamy swoje potrzeby fizjologiczne. Obecnie takie miejsca wykonywane są właśnie w taki sposób, że zamieszczone są w nich też toalety. Jak najbardziej jest to najczęściej spotykany w mieszkaniach, jakie znajdują się w małych blokach mieszkalnych, dlatego że tam po prostu metraż mieszkania nie pozwala na wykonanie dodatkowego pomieszczenia, jakie byłoby przeznaczone na toaletę.


Mieszkając w bloku z wielkiej płyty , trzeba zapomniec o posiadaniu wygodnej wanny. Taka wanna w wielkim procencie peerelowskich łazienek się nie zmieści. Z tego powodu idealnym nabytkiem są kabiny prysznicowe. W ofercie polskich firm, które sprzedają armaturę łazienkową, zobaczysz duży wybór różnych typów kabin. Wybór takich parametrów, jak rozmiar czy wygląd kabiny, jest uzależniony oczywiście od wielości łazienki oraz zamysłu estetycznego. Doradzamy jedynie, że wobec ciasnoty w socjalistycznych łazienkach, warto nabyć drzwi prysznicowe przesuwane, ponieważ te, które otwierają się na boki, mogą zająć zbyt dużo cennego metrażu.
Redaktor: Rufus
20/06/28, 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.