Najciekawsze terapie naturalne

Medycyna naturalna nieustanie cieszy się w nad Wisłą niesłabnącym zainteresowaniem. Wybór jest naprawdę szeroki, dosłownie w każdej miejscowości natrafimy na gabinet lub placówkę medycyny niekonwencjonalnej. Tego rodzaju zabiegi nierzadko są wykonywane w klasycznych gabinetach spa. W tym artykule przyjrzymy się najbardziej popularnym typom terapii naturalnych.
Kobieta


Zobacz również

Szparagi pomagają w leczeniu cukrzycy

szparagi
Przy schorzeniu takim jak cukrzyca zastosowanie właściwej diety codziennie zalicza się do priorytetów dobrej pracy organizmu. Częste jedzenie warzyw pomaga wyrównać poziom cukru w organizmie. Kuracja schorzenia takiej jak cukrzyca. Szparagi cieszą się w Polsce coraz większym wzięciem.


Medycyna niekonwencjonalna, nazywana komplementarną lub alternatywną, posiada długą tradycję i tworzyła się w wielu krajach. Z Japonii i Chin pochodzą akupresura i akupunktura. Z Francji zaś aromaterapia, czyli uzdrawianie aromatami oraz koloroterapia, czyli wykorzystywanie kojących właściwości barw. W Niemczech narodziła się hipnoterapia, polegająca na wprowadzaniu pacjenta w trans hipnotyczny i oddziaływaniu na jego psychikę.

Znacznie wykształconą dziedziną medycyny alternatywnej jest bioenergoterapia. W tym przypadku lecznicze cechy posiada osoba, rodzaj uzdrowiciela. Bioenergoterapeuta swoją energią kształtuje aury pacjenta, tym sposobem kurując go z zaburzeń fizycznych i umysłowych.

Ta wskazówka z witryny (http://pomocpsychologa.pl/psychoterapia-par/) przypadnie Ci do gustu, gdyż również mówi o poruszanym w powyższym wpisie problemie. Co równie istotne, robi to w porywający sposób.

Metoda ta bazuje na twierdzeniu, że sfera cielesna i duchowa przenikają się wzajemnie i są znacząco od siebie zależne. W Polsce istnieją cechy bioenergoterapeutów, przyznające dyplomy i koncesje, stąd warto przed wizytą upewnić się, że wybieramy licencjonowanego uzdrowiciela.

Najbardziej interesującą odmianą terapii alternatywnych jest bez wątpienia arteterapia. Jak nazwa wskazuje, leczniczą siłę ma tu mieć sztuka, a w zasadzie uprawianie jej. Mówiąc prosto, podczas sesji arteterapii człowiek ma wydobyć z głębi siebie tłamszone uczucia, strachy, obawy, nastroje, by przenieść je na tworzone dzieło. Nie trzeba mieć szczególnego talentu plastycznego, by wyrazić siebie. To właśnie autoekspresja jest w leczeniu najistotniejsza.

Z półwyspu indyjskiego przyszła do nas joga, mocno popularna szczególnie wśród zamożniejszych. Jak wiele sztuk z Orientu, joga skupia w sobie sferę duchową z fizyczną. Zestawy ćwiczeń mają tu uczestniczyć w osiągnięciu wewnętrznego rozwoju i jednocześnie polepszać zdrowie. Jeśli ciekawi cię joga Warszawa jest miejscem, gdzie znajduje się najwięcej ośrodków z najbardziej znanymi joginami.
Redaktor: G.S.
18/11/26, 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.