Najciekawsze terapie naturalne

Medycyna naturalna nieustanie cieszy się w nad Wisłą niesłabnącym zainteresowaniem. Wybór jest naprawdę szeroki, dosłownie w każdej miejscowości natrafimy na gabinet lub placówkę medycyny niekonwencjonalnej. Tego rodzaju zabiegi nierzadko są wykonywane w klasycznych gabinetach spa. W tym artykule przyjrzymy się najbardziej popularnym typom terapii naturalnych.
Kobieta


Zobacz również

Nowoczesne wyposażenie salonu SPA

kobieta
Dobrze działający i solidnie wyposażony salon kosmetyczny to coś więcej niż miejsce, gdzie panie mogą nanieść lakier na paznokcie i zrobić makijaż. Większe, dobrze działające salony udostępniają bogatą ofertę, która obejmuje wiele działań i zabiegów upiększających ciało.


Medycyna niekonwencjonalna, nazywana komplementarną lub alternatywną, posiada długą tradycję i tworzyła się w wielu krajach. Z Japonii i Chin pochodzą akupresura i akupunktura. Z Francji zaś aromaterapia, czyli uzdrawianie aromatami oraz koloroterapia, czyli wykorzystywanie kojących właściwości barw. W Niemczech narodziła się hipnoterapia, polegająca na wprowadzaniu pacjenta w trans hipnotyczny i oddziaływaniu na jego psychikę.

Znacznie wykształconą dziedziną medycyny alternatywnej jest bioenergoterapia. W tym przypadku lecznicze cechy posiada osoba, rodzaj uzdrowiciela. Bioenergoterapeuta swoją energią kształtuje aury pacjenta, tym sposobem kurując go z zaburzeń fizycznych i umysłowych. Metoda ta bazuje na twierdzeniu, że sfera cielesna i duchowa przenikają się wzajemnie i są znacząco od siebie zależne. W Polsce istnieją cechy bioenergoterapeutów, przyznające dyplomy i koncesje, stąd warto przed wizytą upewnić się, że wybieramy licencjonowanego uzdrowiciela.

Najbardziej interesującą odmianą terapii alternatywnych jest bez wątpienia arteterapia. Jak nazwa wskazuje, leczniczą siłę ma tu mieć sztuka, a w zasadzie uprawianie jej. Mówiąc prosto, podczas sesji arteterapii człowiek ma wydobyć z głębi siebie tłamszone uczucia, strachy, obawy, nastroje, by przenieść je na tworzone dzieło. Nie trzeba mieć szczególnego talentu plastycznego, by wyrazić siebie. To właśnie autoekspresja jest w leczeniu najistotniejsza.

Z półwyspu indyjskiego przyszła do nas joga, mocno popularna szczególnie wśród zamożniejszych. Jak wiele sztuk z Orientu, joga skupia w sobie sferę duchową z fizyczną. Zestawy ćwiczeń mają tu uczestniczyć w osiągnięciu wewnętrznego rozwoju i jednocześnie polepszać zdrowie. Jeśli ciekawi cię joga Warszawa jest miejscem, gdzie znajduje się najwięcej ośrodków z najbardziej znanymi joginami.
Redaktor: G.S.
18/07/12, 10:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.